Forum Alergia

Trudności w oddychaniu u alergika

~nudes

~nudes

Witam . Zauwazylam ze wraz ze zmiana pogody i tym ze pyla rozne rosliny mam straszny problem z oddychaniem. Alergikiem jestem od dziecka jestem uczulona na kurz , siersc kota, pylki, niektore perfumy oraz inne zapachy. Zawsze alergii towarzyszyl mi katar, lzawienie oczu, ale ostatnio budza mnie w nocy dusznosci oraz gdy ide na spacer wykonuje jakis wysilek ciezko mi oddychac jak siedze jest nieco lepiej . Czy to moze byc poczatek astmy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~nurse_jackie

~nurse_jackie

Obawiam się, że jest takie ryzyko. Koniecznie skonsultuj się ze swoim alergologiem. Słyszałaś kiedyś o marszu alergicznym? To może i Ciebie dotyczyć...

~nudes

~nudes

Coraz czesciej mam dusznosci w nocy nie moge spac .. budzi mnie ciagle uczucie braku powietrza lekarza mam dopiero za 2 tygodnie a czasem dusznosci sa tak duze ze nie moge oddychac praktycznie chwilami w ogole .. Prosze o rade czy moze wybrac sie do szpitala ??

Ruda Franceska

Ruda Franceska

Niekoniecznie. Też czasami tak mam. nawet kręci mi się w głowie. Jak chcesz możesz się udać na badania. Ja robiłam badania na ból głowy i wyszło że jest wszystko ok. Tobie też radzę iść do lekarza.

100215 ruda-franceska Kobieta, 18 lat, Częstochowa
Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Opisana przez Panią duszność zdecydowanie wymaga konsultacji pulmonologicznej/alergicznej. Najprawdopodobniej jest to jednak wynik/objaw zaostrzenia alergii. Proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który przepisze Pani szybkodziałające leki wziewne, które rozkurczają oskrzela. Przydadzą się Pani w doraźnym leczeniu do czasu wizyty u specjalisty. W przypadku nagłej duszności proszę oczywiście zadzwonić po pogotowie lub udać się na SOR.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 31 lat, Lublin