Forum Alergia

Trudności w oddychaniu u alergika

~nudes

~nudes

Witam . Zauwazylam ze wraz ze zmiana pogody i tym ze pyla rozne rosliny mam straszny problem z oddychaniem. Alergikiem jestem od dziecka jestem uczulona na kurz , siersc kota, pylki, niektore perfumy oraz inne zapachy. Zawsze alergii towarzyszyl mi katar, lzawienie oczu, ale ostatnio budza mnie w nocy dusznosci oraz gdy ide na spacer wykonuje jakis wysilek ciezko mi oddychac jak siedze jest nieco lepiej . Czy to moze byc poczatek astmy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~nurse_jackie

~nurse_jackie

Obawiam się, że jest takie ryzyko. Koniecznie skonsultuj się ze swoim alergologiem. Słyszałaś kiedyś o marszu alergicznym? To może i Ciebie dotyczyć...

~nudes

~nudes

Coraz czesciej mam dusznosci w nocy nie moge spac .. budzi mnie ciagle uczucie braku powietrza lekarza mam dopiero za 2 tygodnie a czasem dusznosci sa tak duze ze nie moge oddychac praktycznie chwilami w ogole .. Prosze o rade czy moze wybrac sie do szpitala ??

Ruda Franceska

Ruda Franceska

Niekoniecznie. Też czasami tak mam. nawet kręci mi się w głowie. Jak chcesz możesz się udać na badania. Ja robiłam badania na ból głowy i wyszło że jest wszystko ok. Tobie też radzę iść do lekarza.

100215 ruda-franceska Kobieta, 19 lat, Częstochowa
Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Opisana przez Panią duszność zdecydowanie wymaga konsultacji pulmonologicznej/alergicznej. Najprawdopodobniej jest to jednak wynik/objaw zaostrzenia alergii. Proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który przepisze Pani szybkodziałające leki wziewne, które rozkurczają oskrzela. Przydadzą się Pani w doraźnym leczeniu do czasu wizyty u specjalisty. W przypadku nagłej duszności proszę oczywiście zadzwonić po pogotowie lub udać się na SOR.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 32 lata, Lublin
~Jadzka30

~Jadzka30

A czy zakup oczyszczacza do domu może pomóc? Na jakimś portalu czytałam, ze takie oczyszczacze właśnie są polecane zarówno dla alergików, ale również ze wzgledu na smog.

Złotarączka

Złotarączka

Odnośnie pierwszego postu otwierającego dyskusję: Tak, to jest astma atopowa, inaczej eozynofilowa, następstwo alergii. Konieczne odczulanie i wdrożenie zasadniczego leczenia p/astmatycznego, w Twoim przypadku na razie zaopatrzenie Cię w leki do doraźnego stosowania w sytuacji takich zaostrzeń, co pozwoli Ci zachować spokój i uniknąć nasiadówki w SOR.
Co do oczyszczacza powietrza- ma zastosowanie. Szczególnie u alergików i następnie astmatyków w okresach pylenia i zaostrzeń. Naturalnie nie ma bezpośredniego działania leczniczego, lecz zmniejsza narażenie na alergeny, które inicjują reakcje alergiczne, zatem poprawia jakość życia.
Nie chcę wiedzieć co przeżywają chorzy na astmę w regionach o dużym zanieczyszczeniu powietrza. Dziw bierze, że są jeszcze w Polsce kretyni, którzy kwestionują wytyczne UE dotyczące emisji spalin i ograniczenia użycia węgla. Z drugiej strony zadziwia mnie postawa polskich polityków którzy praktycznie nic nie robią dla upowszechnienia źródeł odnawialnych i biernie patrzą na wzrost cen gazu i elektryczności. Wdrażają jakieś tam swoje działania pozorne, ale kto się na to jeszcze nabiera??
No i ktoś mógłby wreszcie założyć Forum Astma na naszym abc. Moderator, heloł!

--

PSALM 91

181732 zlotaraczka Mężczyzna, 50 lat, Ciechocinek