Depresja lęk natręctwa fobie i inne

Czy leki antydepresyjne mogą powodować problemy z pamięcią?

~m...m

~m...m

Witam, mam wielkie problemy z pamięcią, do tego stopnia, że informacji podanej tego samego dnia mogę już nie pamiętać. Jest to dość uciążliwe w nauce, tym bardziej, że przede mną liceum. Czy może to być spowodowane przez leki antydepresyjne, psychotropowe, neuroleptyki? Ketrel, lamotrix, seronil?

~Onika

~Onika

Ze swojego własnego doświadczenia wiem, że leki działajace na zasadzie 'splaszczania myslenia' i benzodiazepiny (bo z tymi lekami miałam nawet problem przez uzależnienie) jak najbardziej mogą powodować zaburzenia pamięci, tym bardziej jeśli bez kontroli lekarskiej bawimy się ich dawkami bądź mieszamy je z alkoholem, gdzie naprawdę niewielka ilość alkoholu może bardzo namieszać.

etui

etui

Uważam, że jak najbardziej leki psychotropowe mogą wywoływać zaburzenia pamięci i koncentracji. Dużo zależy od dawek i ilości leków np. nie jeden lek, a trzy czyli antydepresant, neuroleptyk nawet w niskiej dawce i stabilizator. Z tych trzech to stabilizator może być tym głównym lekiem z tym skutkiem ubocznym, jeśli neuroleptyk jest w niskiej dawce-nie na schizofrenię- to być może nie zaburza pamięci.

208551 etui Kobieta, 48 lat, Suwałki