Skocz do zawartości
Forum

Jazda na rowerze a szczuplejsza sylwetka


Gość kjkjk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie - od niedawna zaczęłam jeździć na rowerze do szkoły. Droga zajmuje mi ok 15 minut - dość szybkim tempem w jedną stronę. Czy dzięki jeździe codziennej mogę mieć lepsza kondycje i szczuplejszą sylwetkę. Mam 14 lat, 158 cm, a ważę 49 kg. Chciałabym do wakacji schudnąć 3 kg, żeby nie wstydzić się pójść na plaże w kostiumie kąpielowym. Wydaje mi się, że odżywiam się zdrowo - wypijam ok 1,5 l wody, ćwiczę na wf -ie, nie jadam mięsa - jestem wegetarianką i bardzo lubię warzywa. Moją największą słabością jest podjadanie między posiłkami, co zrobić, żeby tego nie robić ???

Odnośnik do komentarza

Witam,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać poprzez stosowanie jakichś diet, tym bardziej, że jesteś jeszcze w wieku, w którym dojrzewasz, rozwijasz się a więc zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze jest zwiększone.
Jeśli chcesz popracować nad swoją sylwetką to jak najbardziej zalecam właśnie aktywność fizyczną - jazda na rowerze jest jedną z bardzo dobrych form takiej aktywności. Najkorzystniej jest dziennie około godziny poświęcić na wysiłek, a wtedy efekty na pewno niebawem się pojawią:)

Jeśli chodzi o podjadanie, najlepiej jest zastąpić słodycze i niezdrową żywność owocami, warzywami (np. marchewką pokrojoną w paseczki). Skutecznym sposobem jest również popijanie małymi łykami wody mineralnej między posiłkami - to tłumi uczucie głodu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...