Skocz do zawartości
Forum

Żywienie przy schizofrenii


Gość Gow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość countryman

Radzę zainteresować się Dietą Gersona. Wiele na ten temat napisano. Między innymi w ostatnich numerach "Znakach Czasu" . Na pewno dieta wegetariańska jest pomocna przy wszelkiego rodzaju chorobach. ja sam kiedyś cierpiałem na depresje, ale po przejsciu na wegetariaqnizm jestem już od nich wolny. Dieta wegetariańska + wiara w Boga = zdrowie ciała i duszy.

Odnośnik do komentarza

Nie ma konkretnej diety zalecanej przy schizofrenii. Istnieją jednak zalecenia co do wzbogacania codziennego jadłospisu kwasami omega 3 i 6 oraz antyoksydantami. Kwasy omega 6- i 3 są istotnymi składnikami budulcowymi błon komórkowych w tym błon komórkowych komórek nerwowych. Prawidłowe działanie błon komórkowych komórek nerwowych ma wpływ na przewodzenie impulsów nerwowych. Dlatego bardzo ważne jest aby zapobiegać powstawaniu niedoborów tych kwasów. Niektóre badania dowodzą iż u 80% procent pacjentów chorych na schizofrenię wystąpiły niedobory wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Aby wprowadzić do diety wielonienasycone kwasy tłuszczowe należy w swoim jadłospisie uwzględnić następujące produkty:
- tłuste ryby morskie tj: śledź, łosoś, makrela
- owoce morza
- olej z : rzepaku, ryżu, lnu oraz wiesiołka
- oliwa z oliwek
- orzechy
Innym istotnym składnikiem diety powinny być antyoksydanty, które chronią i neutralizują wolne rodniki w organizmie. Do antyoksydantów zaliczamy:
- witaminę C i E
- betakaroten
- falwonoidy i antocjany.
Źródłem antyoksydantów są przede wszystkim warzywa i owoce.
Oprócz dwóch wyżej wymienionych składników bardzo ważna jest zdrowa i dobrze zbilansowana dieta oparta na nowej piramidzie żywieniowej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...