Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie po operacji kręgosłupa i przy niedoczynności tarczycy


Gość lo...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 39lat i ważę 82kg przy wzroście 165 bardzo zależy mi na utracie tych zbędnych kilogramów mam silną motywację i desperację.Dodam,że jestem 10lat po operacji kręgosłupa i od tego czasu czuję się dobrze,od maja biorę na stałe leki na tarczycę w małych dawkach przy niedoczynności tarczycy i to tyle....Moim celem jest dojście do wagi 68kg.Cały czas staram się być aktywna fizycznie był aerobik,siłownia,rower....obecnie biegam od 2 tygodni codziennie 30 min chciałabym dodatkowo powrócić na siłownię może to pozwoli drgnąć mojej wadze bo dodam,że od roku po zrzuceniu 9 kilo ani nie drgnie:(gdzieś robię błąd,ale nie wiem gdzie ....może w żywieniu???Moim problemem jest również duży biust(85/F),który bardzo mi przeszkadza i ktory chciałabym ładnie poprzez ćwiczenia uformować,nie wiem na ile jest to możliwe.... proszę o pomoc,chciałabym się dowiedzieć jak mogę nabrać prawidłowej sylwetki poprzez dietę i odpowiednie ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza

Przy takiej aktywności prędzej czy później waga zacznie Ci spadać, tylko musisz być wytrwała, czasami na efekty trzeba poczekać. Na każdej siłowni jest trener więc jeśli się obawiasz, że możesz popełniać jakieś błędy to poproś, żeby Ci pokazał jak prawidłowo je wykonywać. Dodatkowo co pewnie czas zmieniaj ćwiczenia lub ich intensywność czy obciążenie. Organizm by efektywnie spalać kalorie potrzebuje ciągłych nowych wyzwań, dlatego też warto jest zmieniać ćwiczenia.
Co do diety to powinnaś zastosować dietę 1400 kcal. Pozwala ona na w miarę spokojnie chudnięcie bez głodówki. Podziel swoje posiłki na 4-5 małych posiłków spożywanych regularnie. Niech będą one mniejsze ale jedzone w równych odstępach. Na śniadanie kolację przeznacz 300kcal i 200kcal, na obiad 600 kcal a na II śniadanie i podwieczorek po 150 kcal. Na śniadanie polecam jedzenie ciemnego pieczywa z chudym serkiem i pomidorem, albo odtłuszczone mleko z otrębami lub płatkami owsianymi. Na II śniadanie świetnym pomysłem będzie jogurt z jabłkiem i cynamonem, albo z gruszką. Możesz też zjeść np banana. Na obiad polecam brązowy ryż lub kasze z rybą, drobiem lub innym chudym mięsem z surówką. Możesz również zacząć robić zupy, tylko nie na zasmażce i nie zabielane śmietaną. Na podwieczorek możesz zjeść 2 herbatniki z herbatą owocową bez cukru lub jabłko albo pomarańczę. Na kolację dobrym pomysłem będzie sałatka z sałaty lodowej z pomidorem i ogórkiem, albo kanapki z chrupkiego pieczywa z chudą wędliną i ogórkiem.
Do picia wybieraj zieloną lub białą herbatę, wody mineralne lub kompoty domowe.
Co do ćwiczeń formujących biust to podam Ci kilka przykładów takich ćwiczeń i sposobów na piękny biust:
1. Ćwiczenia ujędrniające biust
2. Ćwiczenia na zmniejszenie biustu
3.Ujędrnianie piersi

Odnośnik do komentarza

ja tez mam niedoczynnosc tarczycy i niestety troche sie tyje, mozesz skonsultowac sie z dietetykiem w tej kwestii zmierz sobie cukier, staraj sie duzo ruszac bo hormony zatrzymuja wode w organizmie a dzieki ruchowi mozesz troche zrzucic! spróbuj aerobik basen rower i pamietaj o regularnym zazywaniu leków bo dzieki nim unormujesz tarczyce i organizm powinien normalnie funkcjonowac i poprawi Ci sie metabolizm

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...