Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na smukłe łydki


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele kobiet ma podobny problem. Na szczęście można go w miarę szybko rozwiązać. Mięśnie łydek szybko i łatwo da się modelować więc powinnaś szybko zobaczyć efekty.
Jeśli Twoje łydki są rozbudowane przez uprawianie sportu lub przez intensywne ćwiczenia to powinnaś zacząć wykonywać ćwiczenia rozciągające, bez obciążenia. Takimi ćwiczeniami mogą być:
1. Stań na schodku. tak by pięta wystawała poza stopień. Pomału kieruj stopę do dołu. Przytrzymaj się czegoś by nie upaść. Ruch powinien być wolny i spokojny tak byś czuła rozciąganie mięśni. Powtórz to 15-20 razy.
2. Stań przodem do ściany w niewielkiej odległości. Oprzyj dłonie o ścianę i wykonaj krok jedną nogą. Nogę tę ugnij w kolanie. Następnie bez odrywania pięty, nogi pozostającej z tyłu pogłębiaj zgięcie kolana będącego z przodu. Tak samo jak ruch powinien być spokojny i wolny tak by poczuć rozciągające się mięśnie. Ćwiczenie powtórz 10 - 15 razy.
Jeżeli zaś Twoje łydki są potężne bo jest na nich tkanka tłuszczowa a mięśnie nie są wyrobione to polecam bieganie, skakanie na skakance czy pływanie oraz następujące ćwiczenia:
1. Wstawanie na palcach i opadanie z hantelkami w rękach.
2. Małe podskoki w miejscu.
3. Rowerek i jazda na rowerze.
Do tego dużo spaceruj, podczas spaceru pracują nam łydki.
Pamiętaj jednak, że ćwiczenia muszą być wykonywane systematycznie. Ćwicz każdego dnia po 30 minut.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Witam! Ważę 55kg i mam 164 cm wzrostu mam 13 lat i chcę schudnąć chociaż 5-7 kg wiem że to może zaskodzić mojemu zdrowiu ale mam bardzo wielkie łydki które mają 37-38 cm w obwodzie a moje uda o nie całe 5 cm więcej, proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...