Skocz do zawartości
Forum

Ile kalorii powinnam spożywać?


Gość mmartaa123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mmartaa123

Witam. Mam 16 lat, 160cm wzrostu i ważę ok.52kg.
Biodra - 85cm
Talia - 71cm
Uda - 45cm (z bioder najbardziej chciałabym zrzucić kilka centymetrów)
Z mojego BMI wynika, że wagę mam dobrą, jednak nie jestem zadowolona ze swojego wyglądu. Chciałabym zapytać o to, ile kalorii powinnam spożywać, żeby w jak najkrótszym czasie schudnąć do 48kg i ile w ogóle nastolatka w moim wieku, z moją wagą i wzrostem powinna spożywać ?
Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Mam 13 lat , 161 cm i ważę 44.7 kg. Prowadzę aktywny tryb życia tzn. uprawiam różne sporty , np. gram w siatkówkę z przyjaciółmi , chodzę na długie spacery i jeżdżę na rolkach i na deskorolce. Ostatnio , w czasie zimy nie mogłam tego robić , bo było za zimno . W tym czasie jadłam dużo niezdrowych produktów ( chipsy , żelki ) . Ostatnio zauważyłam że mam 2 wałeczki na brzuchu , średniej wielkości . Jak się ich pozbyć? Ile kcal powinnam przyjmować na jeden dzień , aby nie schudnąć , lecz żeby wałeczki zniknęły ? Oczywiście wiem , będę dużo ćwiczyć , ale proszę odpowiedzieć mi na pyt. dotyczące dobrej diety do mojej sytuacji

Odnośnik do komentarza

Witam. Kilka wałeczków na brzuchu to nie powód do paniki. Musisz nadal uprawiać aktywny tryp życia, ogranicz spożycie słodyczy i chipsów. Jedź więcej warzyw i owoców. I zrezygnuj z kolacji. Warto robić tzw. brzuszki i pomki - z pewnością Twoje wałeczki znikną przy takich ćwiczeniach. Co do kalorii - radzę sprawdzić w specjalnych tabelach, które są dostępne w internecie.

Odnośnik do komentarza
Gość Sofijana

Drogie Dziewczyny! Dopóki wasza wiedza na temat zdrowego trybu życia czerpana będzie wyłącznie drogą plotkarską, a piękno waszego ciała będzie zależało od cyferek na wadze, dopóty będziecie nieszczęśliwe i po prostu ograniczone. Sama mam za sobą przygodę z odchudzaniem, która mogła skończyć się tragicznie. Mierze 162, początkowo ważyłam 56 kg, w ciągu pół roku schudłam do 46 kg. Po liceum przytyłam znowu do 56 kg - co okazało się nie zależało ode mnie, a od mojej choroby PCOS. Obecnie przy tym samym wzroście ważę ok 51 kg, sama nie wiem - to już się nie liczy AŻ TAK BARDZO. Jestem zagorzałą fanką sportów sylwetkowych, wszelkiej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania, a w przyszłym roku w wieku 22 lat planuje zrobić kursy trenerskie i dietetyczne. Droga do idealnej sylwetki jest trudna, ale głodzenie się nie da Wam tego samego efektu co zdrowe jedzenie i odpowiednie ćwiczenia. Zanim zaczniecie ZMIENIAĆ SIĘ NA SIŁĘ pomyślcie o tym co możecie stracić, zmiany zacznijcie od tego co macie w głowach - zdrowy tryb życia zagwarantuje Wam zdrowe ciało i zdrowy umysł. WARTO.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...