Skocz do zawartości
Forum

Jak zmniejszyć ciągły apetyt na słodycze?


Gość benia85

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 25 lat, i 172cm wzrostu. Jeszcze 4 miesiące temu ważyłam 55 kg, natomiast po wizycie w szpitalu kiedy stwierdzono u mnie padaczkę i przepisano leki psychotropowe, zaczęłam tyć, w chwili obecnej ważę 61 kg i bardzo żle się z tą waga czuję. Co najgorsze nie ma dnia bez słodyczy, to jest mój największy wróg, nie potrafię nad tym panować,mogę nawet zastąpić normalne posiłki na rzecz słodyczy. Nie wiem już co mam robić, bardzo chcę wrócić do mojej wcześniejszej wagi.

Odnośnik do komentarza

Suplementacja chromem i magnezem może rzeczywiście zmniejszyć chęć na słodycze, jednak należy pamiętać by nie przedawkować tych pierwiastków.
Przy nadmiarze chromu może wystąpić pogorszenia przyswajania żelaza i cynku, ale przede wszystkim zaburzeń produkcji insuliny, co może nieść za sobą poważne skutki. Norma dla dziennego zapotrzebowania chromu wynosi 0,05-0,2 mg. Na przedawkowanie chromu, często cierpią osoby, które chcą się odchudzić, gdyż większość suplementów odchudzających jest na bazie chromu.
Przy nadmiarze magnezu mogą pojawić się biegunki (powyżej 600 mg dziennie). Nadmiar magnezu może powodować obniżenie przyswajania wapnia, osłabienie i zaburzenia oddychania. Nadmiar magnezu u zdrowo odżywiającego się człowieka występuje rzadko, gdyż jest on usuwany z organizmu wraz z moczem.
Aby zmniejszyć ilość spożywanych słodyczy postaraj się je zastąpić owocami i warzywami. Możesz podjadać przez cały dzień. Dobrym sposobem jest przygotowanie sobie wcześniej takich małych zestawów np pokrojona marchewka w słupki, słupki papryki czy ogórek pokrojony w ćwiartki, lub zestaw owocowy jabłko w plasterkach, gruszka w ćwiartkach czy podzielona mandarynka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...