Skocz do zawartości
Forum

Erosio glandularis partim epidermisata


Gość an...11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otrzymałam dziś wynik badania patomorfologicznego, które wykonano mi w szpitalu po zabiegu usunięcie polipa szyjki macicy. Polip został usunięty metodą łyżeczkowania, również jamy macicy.
W otrzymanym wyniku cytam:
1.strzępy endocervix z cechami włóknienia podścieliska, bez oznak atypii.
2. skrzepy krwi oraz drobne skrzepy endocervix,endometrium i nabłonka paraepidermoidalnego bez cech atypii.
3. skrzepy krwi , fragmenty endometrium wczesnej fazy wydzielniczej oraz strzępy endocervix i nabłonka paraepidermoidalnego bez oznak atypii.
4-7 Cervicitis chronica. Erosio glandularis partim epidermisata.
Uwaga: Elementy nadżerki gruczołowej i skąpe nacieki zapalne wykryto w wycinku nr.5 W pozostałych wycinkach istotnych zmian patologicznych nie stwierdzono.

Mam prośbę o udzielenie mi informacji , czy mój stan kwalifikować należy jako stan przedrakowy? Jak leczy się nadżerkę gruczołową i co to dokładnie oznacza? Co oznacza termin skąpe nacieku zapalne i jak je leczyć?
Dodam,że miesiąc temu (przed zabiegiem łyżeczkowania) miałam pobieraną cytologię i wynik jest w zupełności prawidłowy. Natomiast 2 miesiące temu w yniku badania czystości pochwy wykryto u mnie niewielkie ilości grzybów. Zakładałam sobie globulki dopochwowe (2 szt. w odstępie tygodnia) GINOXIN.
Czym może byc spowodowana nadżerka gruczołowa i nacieki zapalne?
Pozdrawiam,Anna Kozłowska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...