Skocz do zawartości
Forum

Domowe sposoby na łupież pstry


Gość ka...pa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Kiedyś pojawiły się na moich ramionach plamki, lekarz dermatolog stwierdził łupież pstry. Zapisał maść i wszystko zeszło. Ale dwa dni temu znów się pojawiły a jutro rano wyjeżdzam do Francji na 3 miesiace i nie mam już kiedy iść do lekarza. Chciałabym wiedzieć czy są jakieś domowe sposoby żeby się ich pozbyć bo do apteki też nie mam jak iść. Dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Łupież pstry jest powierzchownym zakażeniem skóry o etiologii grzybiczej. W celu zwalczenia choroby konieczne jest zastosowanie leczenia przeciwgrzybiczego. Jeśli nie ma Pan możliwości udania się do lekarza to warto udać się do apteki i kupić maść przeciwgrzybiczą dostępną bez recepty (zawierającą Clotrimazolum). Jeśli smarowanie maścią nie przyniesie spodziewanego efektu to konieczna będzie wizyta u lekarza. Próbowanie wszelkiego rodzaju domowych sposobów na pozbycie się problemu może okazać się nieskuteczne.

Odnośnik do komentarza

Od dłuższego czasu mam łupież, nie wiem od czego, bo myję się codziennie i dokładnie zmywam szampon z włosów itp. Od roku używam head&shoulder ale to jest dziwne,bo raz działa i znika tylko po to aby później znowu się pokazać... i co najlepsze łupież mam tylko w 1 miejscu na głowie ! nad twarzą po prawej stronie i ta strefa łupieżu ma kilka cm teraz mam krótkie włosy i widać normalnie łuski które nie odpadają, więc biorę paznokciami lub wykałaczką i je po prostu usuwam delikatnie,aby się nie rzucały w oczy. Co mogę jeszcze zrobić słyszałem coś o occie,cytrynach i olejku salicylowym ale nie wiem... proszę o jakąś pomoc

Odnośnik do komentarza

Barosz
Od dłuższego czasu mam łupież, nie wiem od czego, bo myję się codziennie i dokładnie zmywam szampon z włosów itp. Od roku używam head&shoulder ale to jest dziwne,bo raz działa i znika tylko po to aby później znowu się pokazać... i co najlepsze łupież mam tylko w 1 miejscu na głowie ! nad twarzą po prawej stronie i ta strefa łupieżu ma kilka cm teraz mam krótkie włosy i widać normalnie łuski które nie odpadają, więc biorę paznokciami lub wykałaczką i je po prostu usuwam delikatnie,aby się nie rzucały w oczy. Co mogę jeszcze zrobić słyszałem coś o occie,cytrynach i olejku salicylowym ale nie wiem... proszę o jakąś pomoc

Witam!
W przypadku występowania łupieżu, który nie ustępuje po stosowaniu szamponów przeciwłupieżowych warto udać się na wizytę do specjalisty dermatologa. Lekarz po zadaniu oraz zleceniu badań dodatkowych będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.

Odnośnik do komentarza
Gość BarbaraR

Na łupież pstry bardzo dobrze działa NIZORAL- sprawdzone !!!!.Trzeba postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu płynu/szamponu .Wiem co mówię , gdyż wyleczyłam już niejedną osobę.Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

~Lavel
Przy łupieżu pstrym raczej domowe sposoby nie pomogą. Tutaj potrzebny jest dobry, naturalny szampon na łupież pstry. Ostatnio widziałam wiele rekomendacji szamponu pityver. Czy ktoś z Was go stosował?

Lavel - ja używałam całego zestawu tej marki. Na początku byłam zła bo wydałam kasę i bałam się że w błoto .. ale pomógł mi. Co prawda zużyłam całe 2 zestawy ale nie mam już sladu po plamach i najgorzej było u mnie z szyja.

Lece nad górami chmur... :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...