Skocz do zawartości
Forum

Podwyższone limfocyty, eozynofile i neutrofile


morth

Rekomendowane odpowiedzi

od dawna męczę się z bólami brzucha(mam refluks) ale tym razem to coś innego kilka dni czułam ostre napadowe kłucie w żołądku jakby promieniujące w lewo pod żebra i od tygodnia nie potrafię już wytrzymać z bólu podbrzusza bolały mnie jajniki teraz tylko prawy ale mam już dosyć bo kiedyś z bólu trafiłam do szpitala i nic wszyscy wszystko zwalają na ten refluks a mi w dodatku wiecznie jest słabo, jestem ciągle zmęczona, strasznie się pocę nawet gdy jest zimno i mam upławy i plamienia na przemian aha i boli mnie serce tak sciska i mam problemy z koncentracją i słabą pamięć od niedawna a mam 24 lata...

oto moje wyniki może ktoś pomoże bo odwiedziłam wielu lekarzy i nic..nie mam już sił a boję się strasznie,że może to być coś poważnego ciągle żyję w strachu..pomocy..

morfologia:
leukocyty 4,89tys/ul (4,00-10,00 )
erytrocyty 4,89mln/ul (4,2-5,4)
hemoglobina 14,6 g/dl (12,0-16,0)
hematokryt 42,90% (37,00-47,00)
MCV 87,7fl (81,00-97,00)
MCH 29,9pg (28,00-32,00)
MCHC 34,0g/dl (32-36)
Płytki krwi 169 tys/ul (150-400)

Wzór krwinek białych:
Limfocyty41,1%(25,0-40,0)
Monocyty 10,0%(2,0-12,0)
Eozynofile 6,3% (2,0-4,0)
Neutrofile 42,0%(50,0-70,)
Bazofile 0,6% (0,0-1,0)

OB 10mm/h (1-12)

Mocz:
barwa: żółta
ciężar właściwy:1,021(1,015-1,030)
białko w oczu:0,00g/l (0,00-0,30)
glukoza:nieobecna
ciała ketonowe:nieobecne
odczyn pH:5,00(5,00-7,00)
urobilinogen:w normie
bilirubina w moczu:nieobecna
związki nitrowe:nieobecne

Osad moczu(b.mikroskopowe):
leukocyty:0-22 w polu widzenia
nabłonki płaskie:2-3 w polu widzenia
składniki mineralne:pojedyncze szczawiany wapnia
CRP66mg/l (<5)<br />

Z GÓRY BARDZO MOCNO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza

ogólnie ja mam refluks więc może to przez to rzeczywiście z drugiej strony czytałam że to mogą być jakieś wirusy pasożyty aja jem jak dzika i nie potrafię przytyć kiedyś ważyłam 63 kg a teraz 53 przy wzroście 163cm jeszcze troche i czeka mnie niedowaga..ja mam już dość swojego samopoczucia popadam powoli w depresje jestem jędzowata przez to wszystko tylko marudzę a kiedyś byłam radosną szczęśliwą duszą towarzystwa teraz nie mam na nic ochoty chodzę przybita bo nie potrafię normalnie funkcjonować a lekarze z mojej miejscowości nie są chętni do pomocy niedługo pewnie będę musiała zacząć chodzić do psychologa bo mam już dosyć..
23.10.2012 mam gastrologa i pewnie nieuchronną kolejną gastroskopię-przeraża mnie wizja przechodzenia przez to ponownie;[
bardzo dziękuję Ci za odpowiedź Igraszko...

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jeżeli chodzi o badania krwi, to szkoda, że nie napisała Pani bezwzględnych wartości poszczególnych białych krwinek (wyrażone w tys/ul, a nie w %).
Warto byłoby także następnym razem poprosić o ręczny rozmaz krwi (nie automatyczny). Podwyższona liczba neutrofili towarzyszy infekcjom pasożytniczym lub alergiom.
A więc - proponuję zrobić posiew kału oraz ocenę w kierunku pasożytów (mogą być także badania krwi - zwłaszcza przeciwciała przeciwko antygenom glisty ludzkiej). Podczas gastroskopii powinna mieć Pani także zrobione badanie w kierunku infekcji Helicobacter pylori - ta bakteria często powoduje dolegliwości bólowe brzucha.

Nie wiem czy dobrze podała Pani wynik CRP (jest napisane 66 mg/l)?
Proponuję także udać się do ginekologa - zrobić USG przezpochwowe, aby wyjaśnić czy nie ma zmian w narządach rodnych, które mogłyby powodować dolegliwości bólowe podbrzusza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Bardzo Pani dziękuję za odpowiedź,ogólnie boję się że to może być jakaś straszna choroba ja ciągle chudnę wszystko mnie boli i męczę się bardzo ważę już50kg przy wzroście 163cm w tydzień straciłam 4 kg a jem jak zawsze..może powinnam zrobić badanie krwi na wszystko co możliwe?krew powinna chyba wszystkie nieprawidłowości odzwierciedlać?czy raczej nie?HelicobacterPylori nie miałam gdy robiono mi 2 lata temu gastroskopię teraz kolejna dopiero 23 stycznia 2013 a ja czuję się coraz gorzej,boję się . I stałam się strasznie impulsywna nerwowa samą mnie to przeraża.Życie mi się sypie..

Odnośnik do komentarza

okazało się że mam wysoki cholesterol, za niski poziom kwasu moczowego we krwi i te odchylenia limfocytów eozynofili wzrosły a neutrofile jeszcze bardziej spadły ogólnie w morfologii wszystko lekko spadło w porównaniu z tymi ostatnimi wynikami,martwi mnie ten kwas moczowy co to może znaczyć??
zniszczona wątroba??nerki??jeszcze czekam na wyniki z moczu i kału..
proszę o odpowiedź
pozdrawiam srdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...