Skocz do zawartości
Forum

Wyrwanie zęba a palenie papierosów


Gość Khal

Rekomendowane odpowiedzi

jestem juz trzeci dzien po wyrwaniu zęba , zapaliłam pierwszego papierosa po ok 15h od zabiegu ale z gazikiem na ranie I plukaniem wodą z sola. Dziś mam jeszcze lekki ból ale po dziurze ani sladu za to biały nalot w jej miejscu. Czy moge normalnie już palić bez gazika?

Odnośnik do komentarza

Witam mi wczoraj wyrywali górną lewą 8 i mineło mi 24 h po zabiegu Wypiłam w końcu 1 kawę ale letnią i zapaliłam 1 papierosa jak na chwilę obecną nic się nie dzieję i nic mnie nie boli :) teraz mam tylko pytanie po ilu dniach po wyrwaniu można spożyć alkochol typu browarek ?? na odpowiedz z góry Dziękuje Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość lilianka11

Mój mąż miał usunięte 2 zęby. Palił potem normalnie, po pierwszego papierosa sięgnął zaraz po opuszczeniu gabinetu stomatologa. Nikomu nie życzę takiego bólu, przez jaki musi przechodzić. Z ran po wyrwanych zębach zaczęła lecieć ropa, ból aż wyciskał mu łzy z oczu, żadne środki przeciwbólowe nie pomagały. Ze względu na święta i urlop dentysta przyjął nas 4 dni po ostatniej wizycie. Wdała się infekcja, którą spowodował dym papierosowy. Wczoraj dostał silniejszy środek przeciwbólowy + antybiotyk, ale nie ustaje krwawienie i ból. Dziś ponownie idziemy do dentysty to skonsultować, mam nadzieję, że to się wszystko szybko skończy.

Odnośnik do komentarza
Gość bleblebla

Ja powiem tak, jak mialem wyrwanego zeba to niestety przez niewiedze, oczywiscie po wyjsciu od stomatologa na stresik zapalilem sobie papieroska. Oczywiscie zeby tego bylo malo, po 3-4 godzinach zaczalem jesc - co prawda ostroznie ale jednak. Chociaz to jedzenie to tam pal licho - najgorsze bylo to ze sobie pilem cieple i jeszcze tego dnia umylem i wyplukalem usta po tym niesmaku po dentyscie i zabiegu i wgl. No i co. I byla masakra. Do 2 tygodniu utrzymywal mi sie bol i to tak zajebisty ze szok. Bolalo tak nieziemsko ze to jest masakra. Dobrze ze mialem ketonal. Nie bralem go za duzo bo nie chcialem sie truc wiec poszeldem do dentysty i zakladala mi opatrunki co kilka dni. W koncu bole przeszly. Ale szczerze. jest koszmar. Nie wiem co moze miec wplyw - podobno bardzo papierosy. I w moim przypadku napewno zbyt wczesne jedzenie, picie i plukanie usc. Mysle ze kilka godz trzeba wytrzymac. Cos zjesc aby tylko i przespac noc i juz leca godzinki. Na drugi dzien pewnie juz smielej, ale tez jesc delikatnie, jesc chlodne i nie bardzo plynne. Pewnie jak mina 2-3 dobry to juz mozna normlanie, ale jednak 2-3 dni to wypadaloby odczekac ze wszystkim jaknajdluzej.

Odnośnik do komentarza

ja nie pale trzy lata, dwa dni temu bylam wyrwac zeba - szostke. nie pale i nie pije alkoholu a zrobil mi sie bialy nalot, jak to mowia suchodol. najwazniejsze po wyrwaniu zeba, by ten utworzony skrzep przetrwal jak najdluzej, on nie moze odpasc. dlatego przez pierwsze 2-3 godz nie mozna nic jesc ani nic pic a najlepiej nie palic przez 3 dni. najgorsze jest to, ze dostosowalam sie do wszystkich zalecen s musze brac antybiotyk i leki przeciwbolowe - najprawdopodobniej w nocy na snie nieswiadomie jezykiem otwarlam rane i wdalo sie zakazenie. takze przestrzegam - bol taki, ze nawet silne tabletki z codeina nie pomagaja - ledwie tyle, ze z tym bolem po silnych tabletkach mozna jakos funkcjonowac

Odnośnik do komentarza

Hej mam pytanie miałam wyrwaną ósemkę górną razem z kościa w czwartek a mamy niedziele w piatek byłam u chirurga i powiedział ,że przez 10 dni nie mogę palić no ale nie mogę już wytrzymać bez papierosa ale boję sie ,ze moge dostać jakiegoś zapalenia czy coś do tego mam spuchnięte dziąsła koło wyrwanego zęba i spuchniety policzek a chirurg nie przepisał mi antybiotyku tylko tabletki przeciw bakteryjne... dziękuje za odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Gość alabama87

Lepiej poczekac.
Przed wyrwaniem zeba naczytalam się wielu bohaterskich wpisów, ze wszyscy pala , ze to nic groxnego , że wystarczy zaslonic dziure po wyrwaniu gaza...nieprawda!
Przekonalam sie jak wyrwalam zeba i zapalilam......tragedia suchy zebodol! opatrunek masc jakies tabletki rozpuszcze w rance, plukanie szalwia ...i 3 tygodnie bol! tak wiec nie palilam 3 tygodnie ;) zaczekaj wiec te kilka dni, a bazdur nie czytaj ;)

Odnośnik do komentarza

Miałam usuwaną 8-mkę ponad 4 dni temu i nadal się boję,mimo,że usuwanie poszło sprawnie i bez rozcinania,nic nie bolało w trakcie i po. Nie moglam dziś już wytrzymać to spróbowałam zapalić,ale ledwo mogłam się zaciągać,żeby nic nie"wyleciało". Nie wiem co robić,wiadomo najlepiej w ogóle nie palić,ale no właśnie...

Odnośnik do komentarza
Gość palacz_jelit

E tam pieprzenie z tymi zakazami. Ja od razu po wyjściu od dentysty zapaliłem ćwiareczkę heroiny i z pięć papierosów jeden za drugim po czym wsiadłem na rower. Później krwawiło jak cholera w czasie jazdy ale miałem po drodze pod górę i bardzo chciało się pić więc 30 min po wyrwaniu zęba wypiłem 0.5 l fanty. Po godzinie zjadłem sobie schaboszczaka z baru mlecznego. Następnego dnia jedyne co mnie bolało to moje jelita.

Odnośnik do komentarza

z tego co wiem to nie mozna palic przez caly dzien, ale jak widac kazdy swoje doswiadczyl i wiele osob nie stosuje sie do zalecen stomatologa. ktos zagladal na pogromcy mitow medycznych w tej kwesti? oni zawsze maja jakies ciekawostki, ktore powiem szczerze, nie raz powalily mnie z nog :D

Odnośnik do komentarza
Gość ewelinnnnnaaaaa

Ząb miałam wyrwany tydzień temu. Paliłam od początku normalnie a na drugi dzień piłam alkohol. Byłam na kontroli. Wszystko się świetnie goi. Wszystko zależy od naszego organizmu.

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja9000

jesteście nienormalni!!?? nie płucze sie wogóle ust i nie pali ok.2 dni najmniej! dzis mialam wyrywaną górną 6ke i mnie tak napierdala,że nawet sie nie chce palic.dajcie spokuj,ogarnijcie sie! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...