Skocz do zawartości
Forum

Jak zlikwidować bardzo dużą wadę wzroku?


Gość Purchelina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Purchelina

Od małego noszę okulary. Kiedy byłam w podstawówce, moje szkła wyglądały mniej więcej tak. Niezbyt urodziwe. Przeżyłam pewną traumę nosząc je, ale...nie o tym miałam pisać. Moja wada to -9, na szczęście już nie postępuje. Wiekiem już dawno przekroczyłam dwudziestkę. Od pewnego czasu nie daje mi spokoju myśl o zabiegu laserowej korekcji. Chciałabym się poddać takiej operacji, ale nie za bardzo wiem gdzie, jak, co, za ile. Czy moją wadę w ogóle można wyleczyć? Czy jestem już beznadziejnym przypadkiem i się nie nadaję?

Odnośnik do komentarza

mysle ze operacja laserowa to jedyne rozwiazanie i tez nie jestem pewna czy calkowicie Ci ja usuna, mysle ze tylko zmniejsza wade wzroku, szkoda ze wczesniej nie zabralas sie za to :((

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam Purchelina,

1."Chciałabym się poddać takiej
> operacji, ale nie za bardzo wiem gdzie, jak, co, za ile. Czy
> moją wadę w ogóle można wyleczyć?"

Udaj się do okulisty-można się do niego zarejestrować bez skierowania.
On dokładnie oceni Twoją wadę wzroku, wykona niezbędne badania i skieruję Cię do ośrodka wykonującego ten zabieg.
Jeżeli chcesz wykonać taki zabieg prywatnie to jego cena to ok. 2500 zł za jedno oko. Czyli łączny koszt ok 5000 zł.
Z tego co wiem niektóre ośrodki wykonują zabieg w ramach NFZ- wtedy zabieg jest bezpłatny lub za niewielką dopłatą. Na pewno wówczas będziesz dłużej czekać.

2.Czy
> moją wadę w ogóle można wyleczyć? Czy jestem już
> beznadziejnym przypadkiem i się nie nadaję?

Oczywiście, że tak. Można spokojnie korygować:
Krótkowzroczność do -10D
Astygmatyzm do plus minus 5 D

Trzymam kciuki:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

@Purchelina

Miałam identyczną wadę wzroku jak Ty, do tego dochodził jeszcze astygmatyzm. Okulary miałam trochę cieńsze, ale irytowały mnie pewnie tak samo. :| Byłam na wizycie kwalifikacyjnej w klinice CMO Laser i pani doktor powiedziała mi, że teoretycznie się mieszczę w przedziale do wykonania laserowej, ale laser może nie skorygować mi wady do zera. :| Dla mnie nie było to zadowalające rozwiązanie... Pani doktor zaproponowała mi natomiast wszczepienie soczewki fakijnej, która jest poniekąd cytuję " alternatywą do laserowej korekcji". Zaufałam jej, bo podobno w niektórych klinikach klientów z naszymi wadami, mimo wszystko namawia się na lasik, wmawiając im, że z łatwością ich wada zejdzie do zera. :\ Moja doktor mnie nie namawiała, ale zaproponowała inne rozwiązanie, które okazało się skuteczne. Wiadomo jednak, że mimo tych samych wad, nasze oczy się różnią, więc tak jak doktor wyżej napisał, najlepiej udaj się do specjalisty, który przedstawi Ci Twoje możliwości.
No i poczytaj też o samych zabiegu wszczepiania, bo to co innego niż laserowa http://www.okolaser.com.pl/soczewka-fakijna.html - masz tam dokładny opis, ceny i wszystko. Proponuje też pogadać z ludźmi na forach odnośnie korekcji wzroku, ja tam dużo się dowiedziałam przed zabiegiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Stres i strach jest zawsze. Mam znajomą, która jak najrzadziej chodzi do dentysty, bo boi się, że zadławi się śliną albo, że do rozwartych ust wpadnie jej ryba fugu (naoglądała się filmu 'oszukać przeznaczenie'). Ale to już skrajny przypadek. Ja również nie przepadam za lekarzami (wybaczcie doktorzy, którzy to czytacie), ale jak człowiek wybierze profesjonalistę to nie ma się czego obawiać. Ważnym warunkiem jest by lekarz wywierał na Tobie pozytywne wrażenie : odpowiedzialnego, profesjonalnego. A jak jest inaczej...no cóż, uważam, że trzeba się słuchać intuicji. W CMO Laser doszczepiania soczewki fakijnej dokonuje profesor Jerzy Szaflik, a, przynajmniej dla mnie, jest to znana persona w polskiej okulistyce. Reasumując, strach nie można nas ograniczać. I tego się trzymajmy.
Zdrowia życzę,
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...