Skocz do zawartości
Forum

Małe piersi u nastolatki


Gość ma...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat i bardzo małe piersi. Okresu dostałam w wieku 12,5 roku i zdaje mi się, że od tego czasu nic nie urosły (chyba że wraz z całym moim ciałem). W mojej rodzinie wszystkie kobiety mają duże piersi, również te, które nie rodziły. Moje siostry mają piersi ogromne w porównaniu do moich. Czy ze mną może być coś nie tak i czy warto zgłosić się do lekarza? Czy moje piersi urosną?

Odnośnik do komentarza

według mnie to powinnaś się cieszyć że masz małe piersi!! ja do kiedy nie przytyłam zawsze miałam mały biust. nawet teraz w porównaniu z moją wagą jest on stosunkowo maly. Mam nadzieję, że jak schudnę to jeszcze troche sie zmniejszy.
Mały biust jest najlepszy! Piersi to głownie tłuszcz, a więc jeżeli masz je małe to chyba lepiej... poza tym z małum biustem jest dużo wygodniej, nic ci nie odstaje i nie przeszkadza np. w uprawianiu sportu ;)

Odnośnik do komentarza

Witam lo56,
Moje siostry mają piersi ogromne w
> porównaniu do moich. Czy ze mną może być coś nie tak i
> czy warto zgłosić się do lekarza?
Za wzrost piersi odpowiadają: [b]czynniki hormonalne i predyspozycje genetyczne.

Myślę, że w Twoim przypadku mogłaś nie odziedziczyć predyspozycji genetycznej bo babci i mamie.
Jeżeli jednak niepokoisz się to możesz zbadać sobie poziom hormonów-przede wszystkim estrogenów i progesteronu. Jesteś jeszcze młodą kobietą i wzrost piersi może także pojawić się po okresie dojrzewania lub w trakcie pierwszej ciąży.
Jeżeli natomiast masz kompleksy z tego powodu:
Są dwie możliwości- albo leczenie operacyjne-czyli wkładki silikonowe albo leczenie hormonalne(może wywoływać działania niepożądane i nie być w 100% skuteczne). Myślę, że jesteś jeszcze za młoda- poczekaj aż będziesz pełnoletnia. Podawane są także inne metody- ziołolecznictwo i masaże- jednak nie jestem przekonany co do ich skuteczności.
Wśród naturalnych metod: możesz zwiększyć w swojej diecie zawartość tzw. fitoestrogenów, które potencjalnie mogą wpływać na wzrost piersi- niestety nie znalazłem wiarygodnych badań to potwierdzających.
Fitoestrogeny znajdują się m.in. w produktach zawierających soję, groch, fasola, jęczmień, tofu, ryż, otręby, owies, żyto, pszenica, kiełki pszenicy, żyto, soczewica, mleko sojowe itd:)

Czy moje piersi
> urosną?[/b]
Istnieje, jeszcze możliwość wzrostu piersi po okresie dojrzewania.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Mam 16 lat i małe piersi. Słyszałam o bardzo dobrych tabletka pushup2 ktore powiekszaja rozmair piersi. Noszę miseczkę A z pushupem. Mam chlopaka ,ktory mowi ze mu sie podobaja moje piersi,ale jakos nie jestem przekoana do tego. Jak oglada razem ze mna obrazki na fb z jakimis kobietami ktore maja ladne piersi ,widze jak on ciekawy patrzy a ja mam przez to kompleksy. Czy moge brac takie tabletki czy jestem jeszcze za mloda?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jesteś trochę za młoda :) Ja mam miseczkę DD ale mój mąż jak widzi gdzieś zdjęcie kobiety bez biustonosza i z jakimiś uwydatnionymi piersiami to się ślini :D Po prostu faceci tak mają już i do tego trzeba się przyzwyczaić. Więc nie masz co się przejmować.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

daj spokój. Te tabletki pewnie są na bazie fitoestrogenów, nie ma potrzeby abyś się faszerowała jakimiś tabletkami. Na pewno to nie jest nic dobrego. Jesteś młoda, skoro Twojemu chłopakowi podoba się Twój biust to widać takie lubi.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że tego akurat nie odzedziczyłaś po mamie, ale możliwe, że jeszcze po prostu nie nadszedł Twój czas :)
Spytaj się sióstr i mamy w jakim wieku zaczęły im rosnąć piersi :)

Ja mam taką koleżankę, że zawsze miała takie 'guziczki' i to do 16 roku życia, gdy ja miałam już miseczkę D, a w pierwszej licealnej tak jej wyskoczyły, że miała większe od moich ;)
Może Twój przypadek też jest taki ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...