Skocz do zawartości
Forum

Uszkodzenie barku


Gość marai

Rekomendowane odpowiedzi

Doskwiera mi straszny ból barku- czy jest to stan operacyjny, czy samo się zrośnie? Może mi ktoś pomóc? Mam skier. na laseroterapię i magnetik - czy to pomoże? Opis Badania USG -Prawidłowa ilość płynu w stawie łopatkowo - ramiennym, zwiększona ilość płynu w kaletce podbarkowej. Obrys głowy kości ramiennej - nierówności przedniej powierzchni głowy kości ramiennej. Stożek rotatorów - podejrzenie całkowitego zerwania. Ścięgno głowy długiej bicepsa prawidłowo zlokalizowane, niestabilne, podwicha się w badaniu czynnościowym. Więzadło poprzeczne niewydolne.Obrąbek stawowy łopatki - bez uszkodzeń, przedni - niewidoczny, tylny - prawidłowy.Prawidłowa ilość płynu w stawie obojczykowo barkowym A-C, zarysy kostne równe,staw stabilny, bez zmian zapalnych i pourazowych.

Odnośnik do komentarza

Hmm.. ile masz lat? co się stało? jaki był uraz? jak dawno? jak z ruchomością? podczas jakich ruchów boli? czy jesteś w stanie założyć rękę na kark? za plecy od dołu? unieść bokiem w górę? czy boli w nocy? czy możesz leżeć bez bólu na tym barku?

Jesli któryś z mięśni jest zerwany całkowicie, to sam się na pewno nie zrośnie. Dokładniejszym badaniem jest rezonans magnetyczny, ale 100% pewności daje dopiero "zajrzenie" do stawu, np artroskopem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...