Skocz do zawartości
Forum

osteofity


sylka31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dziś odebrałam wynik rtg kręgosłupa piersiowego.
"Osteofity na przednich krawędziach trzonów.Wysokość przestrzeni międzykręgowych i trzonów kręgowych jest zachowana."
Czy to może powodować moje dolegliwości?Skierowanie dostałam od rodzinnej bo nie radzę sobie z bólami. W środkowej części kręgosłupa odczuwam pieczenie, bolą mnie szczególnie z prawej strony łokieć, nadgarstek i między palcami.Dodatkowo mam objaw raynauda .Boli mnie też prawe kolano od środka.Wyniki krwii ob 20, crp 1, rf też w normie.Robić rezonans czy dać sobie spokój?

Odnośnik do komentarza

Witaj,widzę ,że nadal nic specjalnie nie posunęło się do przodu jeśli chodzi o diagnozę,
te zmiany zwyrodnieniowe nie powinny dawać dolegliwości,
na pewno rezonans byłby dokładniejszy,nie ma porównania,
warto zrobić.
A miałaś kiedyś robione EMG? porozmawiaj o tym badaniu ze swoim neurologiem.
http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/elektromiografia-emg-badanie-rozpoznajace-choroby-miesni-na-czym-poleg_34345.html

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Byłam u rodzinnej.skierowania na badania jak rezonans, tomograf czy emg to tylko specjalista. Więc albo czekam na za rejestrowanie się w styczniu albo prywatnie i wtedy badania też prywatnie.Ale stwierdziła, że nie ma sensu robić bo wynik rtg nie jest aż taki zły.Aczkolwiek te osteofity mogą dawać moje dolegliwości.Mam wykonywać ćwiczenia żeby nie zanikły mięśnie i mam to robić mimo bólu/pokonywać ból.Ale trochę się boję sama sobie fundować ćwiczenia, więc chyba pójdę prywatnie do fizjoterapeuty żeby dał mi konkretny zestaw.

Odnośnik do komentarza

Jak pójdziesz do specjalisty prywatnie,który pracuje też w szpitalu/przychodni przyszpitalnej ,to badania będziesz miała na NFZ.
A ćwiczenia jak najbardziej ,ale najpierw musisz wiedzieć jakie masz schorzenie i jakie ćwiczenia wykonywać,
a fizjoterapeutą to też dobry pomysł,nauczysz się ćwiczyć ,a organizm sam Ci powie czy te ćwiczenia pomagają,
generalnie ćwiczenia wykonuje się do granicy bólu ,a nie mimo bólu,ale jak mówię, musi tu się wypowiedzieć specjalista.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Hej.
Byłam wczoraj u poleconego ortopedy.Obejrzał rtg na płycie nie tylko sam wynik na papierze.Oczywiście co wiadomo zmiany zwyrodnieniowe.I te zmiany odpowiadają za ten ból pleców, w tym miejscu, za problemy w nocy/sztywność i poranna sztywność.Ale nie odpowiadają za bóle rąk i nóg... Mogę porobić rezonanse kręgosłupa piersiowego i szyjnego.jednak najlepiej będzie jak zapiszę się do dobrego diagnosty reumatologii z chorób rzadkich i fajnie by było żeby położył mnie do kliniki na odpowiednie badania... No i najbliżej szukać to łódź bo nasi to i tak nie zrobią odpowiednich badań... I mam się nie poddawać bo nawet połowy badań nie mam zrobionych i mam szukać przyczyny właśnie układowych...

Odnośnik do komentarza

To masz racje ,tak by Ci zrobili kompleksowe badania,tylko czy przyjmą , możesz mieć skierowanie ,ale to nie jest równoznaczne z przyjęciem na oddział,
dlatego dobrze by było jakbyś trafiła prywatnie do lekarza ,który pracuje w takiej klinice.

Co do tych diagnoz co od czego ,to do końca nie można wierzyć lekarzom,bo w takich sprawach to raczej zgadują jak nie mają czarno na białym,a u Ciebie nic nie jest czarno-białe.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...