Skocz do zawartości
Forum

Pęcherzyk żółciowy


Gość Rapa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie mam kamień w pęcherzyku żółciowym 5-7 mm zakwalifikowano do zabiegu usunięcia pecherzyka. Mam 30 lat. Wyniki krwi ok tylko amylaza w ciagu tygodnia wzrosła z 106 do 136 a norma jest do 100 co robic???

Odnośnik do komentarza

https://portal.abczdrowie.pl/amylaza-we-krwi
Zależy jakie i jak długo masz objawy , czy to usuniecie ma związek z zapaleniem pęcherzyka żółciowego,bo nie musi być zapalenie jak mamy kamień,
ten wzrost amylazy /nie jest duży/nie wiadomo czym jest spowodowany ale wg mnie nie będzie przeciwwskazaniem do operacji,
lekarza się dokładnie dopytaj jak to jest z tą amylazą,bo jak piszą w tym artykule przy kamicy raczej spada nie rośnie,
niech dokładnie zbadają trzustkę.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Ja bym tego woreczka póki co nie usuwała względem tego jednego kamienia,nie wiadomo też czy to kamień czy np torbiel ,bo na usg dobrze nie widać,ale zakładam,że to kamień,
co do amylazy to nie masz wysokiej,jak się uspokoi woreczek zrób ponownie badanie,chociaż nie wydaje mi się ,żeby od ruszającego się kamienia rosła amylaza,ale lekarz powinien wiedzieć lepiej.

Ja znam kilka przypadków kamicy woreczka,np .moja mama jak tylko pamiętam miała ataki woreczka przez lata,na operacje nie poszła,dopiero ataki minęły jak zaczęła pić codziennie na czczo 1 łyżkę oliwy z oliwek z sokiem z cytryny,nie wiem ile tego soku dawała tak pewnie na oko,

drugi przypadek ,znajoma,widziałam u niej na usg kamień usadowiony przy ujściu przewodu żółciowego,sama namawiałam ją na operację,z obawy ,że będzie narastał,była już nawet w szpitalu po ostrym ataku,ból minął wypisała się na własną prośbę...,do dzisiaj ,a minęły lata nie ma żadnych dolegliwości,

trzeci przypadek,druga znajoma nie mając żadnych dolegliwości zrobiła sobie usg,wyszło ,że ma sporo kamieni,lekarz powiedział ,że kiedyś i tak czeka ją operacja ,to może zrobić od razu ,tak też zrobiła.

Jak widzisz,różnie to bywa,decyzję musisz podjąć sama,ja do niczego Cię nie namawiam,
jedynie mogę namówić na tą oliwę z cytryną.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...