Skocz do zawartości
Forum

Biopsja wezla chłonnego-policzek


Rekomendowane odpowiedzi

Biopsja wezla chłonnego policzka
Witam serdecznie
Jestem 26 letnia kobietą.
Wszystko zaczęło sie od guzka pod policzkiem który wyczułam ok 3-4 miesięcy temu, po wykonanym usg opis wyglada następująco:
-węzły chłonne w szyi w osi krótkiej o wymiarach do 4 mm.
-wyczuwalne zgrubienie okolicy prawego policzka w badaniu usg odpowiada węzłowi chłonnememu o wymiarach 3x6 mm.
Guzek którego posiadam jest ruchomy, raz się powiększa a raz zmiejsza.( powiększa przy infekcjach)Niebolesny.
Badania krwi prawidłowe oprócz odchyleń płytek krwi które wynoszą 116 tys/ ul, oraz PDW- wskaźnik zmienności płytek wynosi 19,5 fl. Dodatkowo miałam robione badania płytek krwi manualnie które wysZły w normie ( wynik 270 tys/ul) oraz OB- wynik 7 i CRP- wynik 0,2.
Moje pytanie brzmi następująco. Czy objawy które wymieniłam mogą być objawami ziarnicy bądź innego nowotworu? Radiolog u którego wykonywałam usg powiedział ze to zaludniony wezel chłonny i nie mam powodu do obaw, mam tego nie dotykać i zapomnieć. Natomiast laryngolog po otrzymaniu wyników wystawił skierowanie na biopsje powiększonego wezla chłonnego.... Bardzo proszę o interpretacje mojego przypadku. Dodam że mam częste problemy z zatokami oraz uszami, przewlekłe infekcje....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...