Skocz do zawartości
Forum

Trochę podwyższona amylaza?


roofii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ogółem wyniki morfologii są dobre.Natomiast martwi mnie podwyższony poziom amylazy w moczu430,0IU/I norma <321,0.Test na krew utajoną w kale ujemny.Przypomnę,że 07.01.2015r wykryto u mnie wrzody na dwunastnicy.Na usg trzustka bez zmian,lekko powiększona śledziona.Reszta narządów w porządku.Proszę powiedzieć skąd ta podwyższona amylaza?Od Pazdziernika 2014r biorę nieustannie leki obniżające kwasowość żołądka min:Enamera,polprazol,controloc,ipp20.Oraz przebyłem leczenie Helicobacter pyroli(duomox,metronitazol).Nadal pobolewa mnie żołądek,ból promieniuje na boki.Proszę o jakieś podpowiedzi?Lekarz dał skierowanie do poradni gastrologicznej.Jakie kroki może podjąć taki lekarz w moim przypadku???????

Odnośnik do komentarza

Wiadomo ,leki jak zwykle na jedno pomogą ,na drugie zaszkodzą ,ale coś za coś...,
może lekarz zmieni Ci leki na inne ,nie wiem ,a wątroba się zregeneruje jak przestaniesz w końcu brać te leki,
porozmawiaj z lekarzem rodzinnym,bo do czerwca to naprawdę daleko,
a stosujesz dietę i unikasz używek?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Tak oczywiście,używek żadnych,w diecie omijam tłustych(smażonych) produktów.Mój ogólny lekarz chyba mnie zbył,bo opisywałem mu dolegliwości,no i mam skierowanie do gastrologa.Niedawno zmienił mi lek z polprazolu na controloc(poza tym już brałem:enamere,ipp20).Ogółem leki zobojetniające już biorę od pazdziernika-do nadal.(zawsze męczyły mnie zgagi-wtedy doraznie iip20).W pazdzierniku punktem kulminacyjnym był ból w żołądku(wzrost amylazy do 695)i w styczniu wykrycie Helicobacter pyroli,oraz 2 wrzody na dwunastnicy(w tym jeden zagojony,a drugi w trakcie gojenia).
dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...