Skocz do zawartości
Forum

Wypadanie włosów przy podwyższonym żelazie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja córka ma 16 lat i włosy wypadają jej garściami. Trwa to już co najmniej od 3 lat ale w ostatnim czasie się nasiliło. Odwiedziłyśmy więc dermatologa i córka zrobiła podstawowe badania. P.dermatolog zaznaczyła które wyniki są złe: Hemoglobina 14,2 (norma 12,0-15,5); Płytki krwi228 (norma 180-430); Żelazo 150 (norma 37,0-145,0); TSH 3,57 (norma 0,28-4,30). Lekarz zalecił stosowanie: Vitaminum B6 3x dziennie 2 tabletki, Zaincas Forte 2 tabletki wieczorem, Amocon saszetki raz w południe i Laticort 0,1% płyn na skórę do wcierania wieczorem. To nie pomaga - co robić?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem ,dlaczego piszesz ,że wynik są złe,jak praktycznie mieszczą się w normie,

ciężki temat i ciężko mu zaradzić,rozumiem ,że córka ma włosy króciutko ścięte ,bo to podstawa,
pomaga płukanie włosów w naparze z pokrzywy po każdym myciu,
stosowałam skrzyp,wcierałam sok z rzodkwi ,też nie widziałam efektu ,jedynie ta pokrzywa trochę hamuje wypadanie włosów,
są niby jakieś reklamy cudownych środków ,ale ja nie wierzę w ich skuteczność,
chociaż może warto wypróbować.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

ja mam hemoglobiny 15,1 przy normie do 16 oi lekarz mówi że to świetny wynik, wcześniej miałam 14,9 więc nie bardzo rozumiem o co lekarzowi chodzi z tymi wynikami bo tylko żelazo jest ponad normę

ja bym poszła do innego lekarza

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...