Skocz do zawartości
Forum

Ból łydki a zerwany mięsień


Gość Peres

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to często w sporcie bywa nabawiłem się kontuzji podczas jednego z meczy piłki nożnej i poczułem ból w łydce typowy dla stłuczenia, gdyż było to po wślizgu jednego z moich rywali. Limit zmian wykorzystany więc grałem dalej. Po godzinie od tamtego starcia mecz zbliżał się do końca, a ból był wtedy strasznie silny. Po powrocie do domu ledwo chodziłem gdyż nie chciałem już bardziej nadwyrężać nogi. Za 3 dni następny mecz o bardzo dużą stawkę, więc maść, lód, noga do góry i szybka kuracja. Stosowałem czerwonego Bengaya (maść rozgrzewająca) i rzeczywiście odczuwałem poprawę i na dzień meczu byłem gotowy. Zagrałem pełne 90 minut bez odczuwania jakiegokolwiek dyskomfortu. Pomyślałem, że jestem już wyleczony, a to było tylko lekkie stłuczenie, więc w piątek powędrowałem na trening i w niedziele na mecz... Tym razem się przeliczyłem, gdyż po 45 minutach gry musiałem opuścić boisko z okropnym bólem w łydce, który znowu utrudniał mi chodzenie. Pojechałem na pogotowie no i lekarz postawił rozpoznanie:
Inne choroby tkanek miękkich związane z ich używaniem, przeciążeniem i uciskiem
Od 4 dni stosuje maść przeciwzapalną Venożel i okłady z lodu, ale efekty są mniej odczuwalne niż po Bengayu. Obawiam się, że mięsień może być zerwany albo naderwany, a nie tylko przeciążony. W najbliższym czasie po zakończeniu roku szkolnego mam zamiar udać się do specjalisty. Martwię się strasznie po piłka ma dla mnie ogromne znaczenie, a kontuzja może mi utrudnić treningi w czasie okresu przygotowawczego do sezonu. Aktualnie chodzę o kulach żeby odciążyć nogę jak tylko mogę. Na upartego mogę chodzić ale odczuwam wtedy dyskomfort, mam wrażenie jakby ścięgna był za krótkie i ból czuje tylko gdy stopę do góry lub stoję na palcach. Czy jest możliwość żeby ten mięsień był zerwany lub naderwany?

Odnośnik do komentarza

Pytam tylko, czy może ktoś już spotkał się z podobnym problemem i jak się z nim uporał, a prywatna wizyta trochę kosztuje więc też nie chcę być w tym pochopny, bo może to nic poważnego i wystarczy 2 tygodnie dać nodze odpoczynku...

Odnośnik do komentarza

Tak czy tak przypadek do przypadku nigdy nie jest podobny,
może to i nic poważnego,ale co by to nie było odpoczynek powinien być dłuższy,zresztą sam zobaczysz po dwóch tygodniach czy mięsień się zregenerował,
a jak ból powróci wtedy wybierz się do lekarza, a tymczasem czytaj ten i podobne artykuły to więcej się dowiesz na ten temat.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/urazy-wypadki/zerwanie-miesnia-przyczyny-i-objawy-leczenie-zerwanego-miesn_41926.html

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...