Skocz do zawartości
Forum

Pierwsze siwe włosy


Gość Łazuka

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepach kosmetycznych są dostępne tzw. odsiwiacze, które przywracają włosom dawny kolor. Są również specjalne farby do włosów, które pokrywają nawet siwe włosy. Przed zakupem trzeba jednak skonsultować się ze sprzedawcą, aby dobrał on odpowiednia farbę, ponieważ nie każda farba pokryje siwy włos.

Niestety wyrywanie w niczym nie pomoże. Odrastający włos nadal będzie siwy ;). Niektórzy rzeczywiście wyrywają siwe włosy, ale jedynie wtedy, gdy jest ich naprawdę niewiele oraz wtedy, gdy farbowanie całej czupryny jeszcze nie ma sensu ;)

Odnośnik do komentarza

~Łazuka
Bardzo dziękuję za odpowiedź!! A jest w stanie Pani coś polecić z tzw. "odsiwiaczy"? Jaki jest najbezpieczniejszy? Przyznam, że nie mam odwagi na nałożenie farby. :-P

W tym wypadku odsiwiacz będzie idealnym rozwiązaniem ;). Przywraca włosom naturalny koloryt - nie działa tak jak farba, bo jest to produkt zupełnie innego typu.

Dobre opinie ma odsiwiacz Schwarzkopf Re-Nature. Można też zawsze podejść do fryzjera i zapytać go o tego rodzaju produkty.

Odnośnik do komentarza

Byłem dzisiaj w drogerii i nie mieli Schwarzkopfa, natomiast pani sprzedawczyni dobrała do moich włosów odcień odsiwiacza Just For Men - nie wiem czy ten Schwarzkopf stosuje się podobnie, ale ten JFM to się nakłada jak szampon podobno. Jestem ryzykantem ;-)) i położę sobie dzisiaj, może zrobię furorę na imprezie. :-)

Odnośnik do komentarza

Odsiwiacze to też moim zdaniem dobry pomysł. JFM jest łatwym w aplikacji i zmywalnym produktem. Dobrym pomysłem też będzie nałożenie farby bez amoniaku. Dobrana do koloru naturalnego systematycznie będzie się zmywać, nie pozostawia widocznych odrostów. Siwienie włosów jest trudne do przewidzenia. Czasem pojawią się tylko nieliczne włosy siwe i taki stan może trwać bardzo długo, a czasem pojawianie się kolejnych siwych włosów następuję bardzo szybko. Nie mamy na to większego wpływu niestety.

Odnośnik do komentarza

Użyłem Just For Men i rzeczywiście aplikacja tego specyfiku była banalnie prosta :)) A efekt mi się b.podoba. Nie ma siwizny, a kolor jest naturalny. :) Chyba czeka mnie systematyczne farbowanie. :P
Bardzo dziękuję Paniom za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Gość Pączuś64

Łazuka masz racje just for men jest SUPER. Nie widac zadnych oznak koloryzacji (chodzi mi o negatywne) ja tez uzywam od ponad roku kupuje w polskiej dystrybucji z www.meskiewlosy.pl maja fajna stronke z wieloma informacjami dla niewtajemniczonych i tych ktorzy chca zobaczyc z czym to sie "JE" pozdrawiam wszystkich byłych Siwych :)

Odnośnik do komentarza

~Karolka29
właśnie, dlaczego włosy z wiekiem robią się białe????

Za kolor naszych włosów odpowiada barwnik zawarty w ich wnętrzu, tj. melanina. Wraz z wiekiem spada aktywność komórek odpowiedzialnych za jego produkcję czego konsekwencją jest niedobór pigmentu we wnętrzu włosa. W związku z tym nowo-wzrastające włosy są siwe.

Odnośnik do komentarza
Gość gosciowa25

kosmetolog Joanna Hirszler
~Karolka29
właśnie, dlaczego włosy z wiekiem robią się białe????

Za kolor naszych włosów odpowiada barwnik zawarty w ich wnętrzu, tj. melanina. Wraz z wiekiem spada aktywność komórek odpowiedzialnych za jego produkcję czego konsekwencją jest niedobór pigmentu we wnętrzu włosa. W związku z tym nowo-wzrastające włosy są siwe.

wraz z wiekiem?A ja mam 25lat i mam siwe włosy nie dużo ale są

Odnośnik do komentarza

Mój partner od urodzenia ma siwą łatkę na włosach :) Jak idzie do fryzjera to mu tą łatkę farbuje i efekt jest na prawdę zadowalający na długo. Fryzjer mówił, że te odsiwiacze za mocno przyciemnią włosy i będzie się to rzucać w oczy w porównaniu do reszty naturalnego koloru, wiec nakłada 2 razy na łatkę zwykłą farbę i jest ok. Płacił 5-10 zł ;P No ale jak na całe włosy to pewniej więcej kosztuje.

Jeżeli odsiwiaczem na całe włosy to efekt pewnie też będzie genialny.

Odnośnik do komentarza

~gosciowa25
kosmetolog Joanna Hirszler
~Karolka29
właśnie, dlaczego włosy z wiekiem robią się białe????

Za kolor naszych włosów odpowiada barwnik zawarty w ich wnętrzu, tj. melanina. Wraz z wiekiem spada aktywność komórek odpowiedzialnych za jego produkcję czego konsekwencją jest niedobór pigmentu we wnętrzu włosa. W związku z tym nowo-wzrastające włosy są siwe.

wraz z wiekiem?A ja mam 25lat i mam siwe włosy nie dużo ale są

Dokładnie tak. Wraz z upływem lat (po 20 roku życia), stopniowo spowalniają wszelkiego rodzaju procesy zachodzące w naszym organizmie. W Twoim przypadku siwienie włosów może być spowodowane czynnikami genetycznymi lub innymi czynnikami, np. silnym stresem lub anemią złośliwą. Przyczyn jest naprawdę wiele i dlatego w Twoim przypadku konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

~janka8856
A czy te odsiwiacze pomagają kiedy siwe włosy pojawiają się z powodów genetycznych? czy wtedy lepiej coś innego zastosować? Moje pierwsze siwe włosy pojawiły się jakieś 6 lat temu, mam 21...

Możesz zastosować odsiwiacz pod warunkiem, że Twoje włosy nie były wcześniej farbowane. Preparaty te są przeznaczone do "odsiwiania" włosów o naturalnym odcieniu ;)

Odnośnik do komentarza

Od kilku już lat walczę z moją siwizną. Stosowałem najróżniejsze farby, odsiwiacze itd. Po farbach efekt był na ogół mierny. Włosy ufarbowane na tzw hełm, matowiały, farba spłukiwała się na całej powierzchni. Często efektem ubocznym był refleks rudości. Zaznaczę może że jestem ciemnym szatynem. Od pewnego czasu zacząłem stosować JFM. Pierwszy który kupiłem był ciemny brąz H-40. Stosując się do zaleceń producenta, i trzymając 5 minut, włosy wyszły zbyt ciemne, a do tego nie pokryły się jak należy te siwe. Następnym razem kupiłem średni brąz H-35 i na skroniach gdzie mam w 90% włosy siwe trzymałem 15 min, a w pozostałe wtarłem na 10 min. Powiem tak. Moja mama która zobaczyła mnie po tym ostatnim zabiegu, stwierdziła że jest ekstra super.Włosy wyszły przede wszystkim niesamowicie naturalnie. Od tamtej pory stosuje tylko JFM, ale na skroniach zawsze trzymam ok 2o min a na pozostałych gdzie siwizna jest nieznaczna ok 10. Radzę by nie bać trzymać się dłużej. Ważne jest by stosować kolor o 1, 2 tony jaśniejszy od swoich. U mnie mimo że myję codzienie, trzyma ok 5 tygodni.

Odnośnik do komentarza

Marki9
Od kilku już lat walczę z moją siwizną. Stosowałem najróżniejsze farby, odsiwiacze itd. Po farbach efekt był na ogół mierny. Włosy ufarbowane na tzw hełm, matowiały, farba spłukiwała się na całej powierzchni. Często efektem ubocznym był refleks rudości. Zaznaczę może że jestem ciemnym szatynem. Od pewnego czasu zacząłem stosować JFM. Pierwszy który kupiłem był ciemny brąz H-40. Stosując się do zaleceń producenta, i trzymając 5 minut, włosy wyszły zbyt ciemne, a do tego nie pokryły się jak należy te siwe. Następnym razem kupiłem średni brąz H-35 i na skroniach gdzie mam w 90% włosy siwe trzymałem 15 min, a w pozostałe wtarłem na 10 min. Powiem tak. Moja mama która zobaczyła mnie po tym ostatnim zabiegu, stwierdziła że jest ekstra super.Włosy wyszły przede wszystkim niesamowicie naturalnie. Od tamtej pory stosuje tylko JFM, ale na skroniach zawsze trzymam ok 2o min a na pozostałych gdzie siwizna jest nieznaczna ok 10. Radzę by nie bać trzymać się dłużej. Ważne jest by stosować kolor o 1, 2 tony jaśniejszy od swoich. U mnie mimo że myję codzienie, trzyma ok 5 tygodni.

Nie każda farba do włosów pokryje siwiznę. Musi to być uwzględnione na opakowaniu. W przeciwnym razie efekt nie będzie zadowalający.

Odnośnik do komentarza

Ja mam wypróbowany i sprawdzony szampon, który świetnie się sprawdza jesli chodzi o siwiznę , możesz sobie sprawdzić https://www.ambasadazdrowiaiurody.pl/pl/p/Szampon-Przeciw-Siwiznie/42. Jest bardzo dobry i ma zupełnie naturalny skład co ważne. Po długotrwałym stosowaniu odbudowuje pigmentację włosów, zapobiega pojawieniu się siwizny. U mnie się sprawdził i nie muszę przejmować się siwymi włosami.

Odnośnik do komentarza

Witajcie, mi siwe włosy zaczęły się pojawiać już około 30-stki, dość wcześnie. Jest taki preparat, który pomaga na siwienie i są rezultaty dość szybko widoczne. Poczytajcie na ten temat na stronie http://gr-7.eu/ , przenika przez skórę głowy stymulując cebulki do produkcji melaniny – dzięki czemu włosy odzyskują kolor.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...