Skocz do zawartości
Forum

Stałe stosowanie samoopalacza


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

Chciałabym stosować regularnie samoopalacz na całe ciało- w tym TWARZ.
Mam jasną karnację i dość cienką skórę.

Nasuwają się więc pytania na które szukam odpowiedzi:

Czy samoopalacze stosowane STALE są bezpieczne dla cery?

Tzn. czy nie przyczynią się do pogłębiania i powstawania zmarszczek?

Czy nie przedostają się do krwiobiegu?

Odnośnik do komentarza

Samoopalacz jest najbezpieczniejszą formą zdobycia opalenizny. Czytalam ze podobno szkodliwy dla skory nie jest glownie przez to ze reaguje tylko z tą zewnetrzna czescia naskorka co sprawia ze go barwi. Ale czy na dluzsza mete nie szkodzi tego Ci nie powiem,specjalistą nie jestem. Wydaje mi sie ze raczej nie aczkolwiek moze specjalista sie wypowie.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Rozumiem Pani Joanno,

Ja jestem ogromnym przeciwnikiem słońca. Mam 23 lata natomiast moja skóra jest już w tym wieku skłonna do drobnych zmarszczek, ponieważ np. skórę wokół oczu mam niemal "przezroczystą", tzn. widać sieć naczyń krwionośnych, żyły.

I boję się własnie o te okolice oczu najbardziej- głownie dlatego, że samoopalacz strasznie wysusza skórę.

Nie wiem też czy samoopalacz nie przenika do krwiobiegu :(

Tylko, gdy specjalista potwierdzi mi bezpieczeństwo tego specyfiku będę skłonna go używać

Odnośnik do komentarza

Chciałabym jeszcze poznać odpowiedź na poniższe pytania:

1. Czy częsty peeling (jako nieodzowna część"opalania" samoopalaczem) nie powoduje pogłębienia zmarszczek?
Czytałam już różne opinie i zdania są strasznie podzielone:(

2. Czy samoopalacze są bezpieczne podczas ciąży?

3. Czy podczas informacji "samoopalacz do twarzy i ciała" można bezpiecznie użyć specyfiku na tak wrażliwe miejsca jak twarz, szyja? Czy lepiej użyć specyfiku przeznaczonego tylko do tych wrażliwych miejsc.

Odnośnik do komentarza

ANONIMKA007
Rozumiem Pani Joanno,

Ja jestem ogromnym przeciwnikiem słońca. Mam 23 lata natomiast moja skóra jest już w tym wieku skłonna do drobnych zmarszczek, ponieważ np. skórę wokół oczu mam niemal "przezroczystą", tzn. widać sieć naczyń krwionośnych, żyły.

I boję się własnie o te okolice oczu najbardziej- głownie dlatego, że samoopalacz strasznie wysusza skórę.

Nie wiem też czy samoopalacz nie przenika do krwiobiegu :(

Tylko, gdy specjalista potwierdzi mi bezpieczeństwo tego specyfiku będę skłonna go używać

W samoopalaczu zawarty jest związek odpowiedzialny za brązowienie skóry, tj. dihydroksyaceton. Co do bezpieczeństwa stosowania tej substancji krąży wiele różnych informacji. Warto jednak wiedzieć, że związek ten reaguje z warstwą rogową naskórka, a to uniemożliwia jego przenikanie do głębokich warstw skóry. Poza tym, związek ten został uznany przez FDA za bezpieczny do stosowania w kosmetyce.

Odnośnik do komentarza

1. Czy częsty peeling (jako nieodzowna część"opalania" samoopalaczem) nie powoduje pogłębienia zmarszczek?
Czytałam już różne opinie i zdania są strasznie podzielone:(

Peeling sam w sobie nie przyczynia się do powstawania zmarszczek. Niemniej jednak, zbyt często wykonywany może spowodować wysuszenie skóry, a sucha skóra jest bardziej podatna na procesy starzenia. Zaleca się wykonywanie peelingu 1-3 razy w tygodniu. Częstotliwość ta jest zależna od rodzaju skóry oraz rodzaju drobin ścierających zawartych w peelingu.

Odnośnik do komentarza

ANONIMKA007
Chciałabym jeszcze poznać odpowiedź na poniższe pytania:
2. Czy samoopalacze są bezpieczne podczas ciąży?

Istnieją różne opinie dotyczące stosowania kosmetyków w czasie ciąży. W tym czasie najlepiej sięgać po produkty przeznaczone do stosowania u ciężarnych. Niemniej jednak istnieją publikacje naukowe, które potwierdzają, że stosowanie samoopalaczy w ciąży nie wiąże się z żadnym ryzykiem, np. "Safety of skin care products during pregnancy" Pina Bozzo, Angela Chua-Gocheco, MD and Adrienne Einarson, RN.

Odnośnik do komentarza

ANONIMKA007
Chciałabym jeszcze poznać odpowiedź na poniższe pytania:
3. Czy podczas informacji "samoopalacz do twarzy i ciała" można bezpiecznie użyć specyfiku na tak wrażliwe miejsca jak twarz, szyja? Czy lepiej użyć specyfiku przeznaczonego tylko do tych wrażliwych miejsc.

Jeżeli na kosmetyku jest adnotacja, że można go stosować zarówno w obrębie skóry twarzy jak i ciała to może go Pani aplikować na obszary szyi. Oczywiście warto wziąć pod uwagę to, że nigdy nie mamy gwarancji, że produkt kosmetyczny nas nie uczuli - nawet wtedy, gdy jest on dedykowany do skóry wrażliwej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...