Skocz do zawartości
Forum

Brak masturbacji a zdrowie mężczyzny


Gość Jacek1993

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek1993

Witam czy brak masturbacji bądź seksu źle wpływa na zdrowie męszczyzny,mam 20 lat i od 5 dni sie nie masturbuje,jestem singlem,czuje negatywne skutki tego,chodze cały czas poddenerwowany,podczas snu mam sny erotyczne,a rano nie moge wytrzymać bo tak mi sie chce sexu,czy dalsza abstynencja mi zaszkodzi ? Prosze o odpowiedź. Jacek.

Odnośnik do komentarza
Gość tomson93

Na pewno nie wpływa źle. Masturbacja pozwala rozładować napięcie seksualne i pod tym względem jest dobra. Jednak trzeba pamiętać że od masturbacji można się również uzależnić, co może zrujnować późniejsze współżycie z partnerką.

Odnośnik do komentarza
Gość takitamktos

Kazdy powie ci co innego. Ksiadz powie ze grzech, inny ktos ze tak trzeba zeby sie rozładowac inni ze to szkodliwe, jakos sex przed slubem tez według kosciola jest grzechem a ile tego wokolo, nikt chyba nie jest az tak przesadnie religijny aby nie czynic drobnych grzeszków.

Odnośnik do komentarza
Gość darek dar

jesli niechcesz miec pozniej problemow przy wspolzyciu z kobieta to lepiej sie nieprzyzwyczajaj .a mowie to z wlasnego doswiadczenia ,moge zaspokoic swoja kobiete ale niepotrafie sie sposzczac ,jedynie gdy sie sam zaspokoje ,wiem ze niektorzy wiele by dali by miec opozniony wytrysk ale ja niepotrafie juz nawet po pieciu miesiacach wstrzemiezliwosci

Odnośnik do komentarza

Jacek,jak czytam Twoje wpisy,to aż mi serce urosło.Masz rację-da się żyć beż masturbacji!Sama jestem tego przykładem.Też masturbowałam się bardzo dużo od ok.10 roku życia.Ale nie miałam świadomości,że robię coś złego.Ok kiedy uświadomiłam sobie ,że to jest grzech,ograniczałam to,a od kilku lat w ogóle tego nie robię.Super,że Ty też starasz to ograniczyć.Nie słuchaj tych wszystkich 'wyemancypowanych',że masturbację zalecają lekarze,naukowcy czy inni.Zobaczysz,kiedyś nie będziesz żałował swojej decyzji!:)Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza

Ile inżynierów - tyle rozwiązań.., chcoałoby się powiedzieć. Temat w istocie postny. Wyrzeczenie się masturbacji...
Jeśli w tym wyrzeczeniu wytrwasz, chwała Ci za to. To jakiś kierunek intuicyjnie wyczuwany za dobry, zwłaszcza dla ludzi wierzących. Ale pamiętaj - jeśliby Ci się jednak nie udało, to się nie załamuj i nie przejmuj zbytnio. To nie może być dla ciebie źródłem frustracji.

Odnośnik do komentarza
Gość Normalny 2467

To po co tu wchodzisz,skoro uważasz,że to profil moherowych bab?Czyżbyś był jedną z nich?Idz sie powyżywaj i popluj jadem gdzie indziej.Chcesz się masturbować -trudno,twoja sprawa,ale nie obrażaj innych ludzi,bo do pięt im nie dorastasz!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...