Skocz do zawartości
Forum

Czerwone kropki na żołędziu


Wsadek

Rekomendowane odpowiedzi

Po stosunku pojawiły się "krostki" nie mam żadnych objawów swędzenia pieczenia i tym podobnych, miałem wcześniej podobne objawy, ale po około tygodniu znikały, stosowałem octanisept oraz rywanol chociaż nie wiem czy miały one jakiś wpływ na prowadzenie kuracji. Załączam zdjęcie owego przypadku.

monthly_2015_03/czerwone-kropki-na-zoledziu_2811.jpg

Odnośnik do komentarza

To może być skutek uboczny działania jakiegoś leku. Znikną po jakimś czasie od odstawienia. Raczej nic poważnego.

Nie pamiętam już, ale też kiedyś identyczne miałem, właśnie po jakimś chyba antybiotyku.

Odnośnik do komentarza

To wygląda jak liczne mikroobtarcia. Na reakcję polekową także to nie wygląda, to typowe uszkodzenie mechaniczne. Czy partner/partnerka ma we wnętrzu tarkę? To nie jest normalny obraz po stosunku ze zdrową osobą. Może być problem z prawidłową lubrykacją (zamiast wysuszać sobie żołądź octaniseptem, użyj przed stosunkiem lubrykanta, w ostateczności wazeliny).

Odnośnik do komentarza

dosc dlugo borykalem sie z tym,wazne abys penisa myl tylko sama woada ewentualnie z dodatkiem szarego mydla,zadnych plynow do higieny intymnej bo tam tylko chemia,zastosuj krem ze skladem 1%clotrimazole i 1%hydrocortisone - wazne aby te dwa skladniki byly w tym kremie, stosuj przez 7 dni nie dluzej, objawy ustapia, uzywaj prezerwatyw nie lateksowych

Odnośnik do komentarza
Gość Wujek Dobra Rada

Dobrze, że wrzucono zdjęcie na samym początku postu.

U mnie sporadycznie ale też to się zdarza i wygląda identycznie, kropki czasem są też na skórce wokół żołędzia.

Ostatnio żona brała mocne antybiotyki leczyła "helicobacter pylori", nie dostała leku przeciwgrzybicznego, mieliśmy intensywniejszy czas w łóżku (żona więc wiadomo bez gumki - zakładam, że jestem jej jedynym partnerem ;-P), za każdym razem myłem penisa po stosunku i zaraziła mnie tą "ospą". Poszła do lekarz i okazało się, że grzyb nawet na języku jest. Czasem ponoć antybiotyki u kobiet wydalane są również śluzem w pochwie. Dostała leki przeciwgrzybiczne.

Z tą partnerką (obecną żoną) czasem zdarzały się mi te krostki już wcześniej przy częstszych stosunkach. Chodzi do ginekologa, cytologię robi, niby wszystko OK ale jednak "ospa" się zdarza. Kiedyś urolog powiedział mi, że kobiety tak mają, że tam ciągle jest mokro i środowisko grzybiczne.

Jak leczyłem? Za każdym razem maść "clotrimazolum" i zalecenie dla żony, żeby użyła też globulek "clotrimazolum". Mycie i smarowanie rano i wieczorem przez minimum 7 dni. Czasem leczenie trwało krócej 3-4 dni.

P.S. Po ostatniej "ospie" zacząłem zastanawiać się nad gumkami ;)

Odnośnik do komentarza

Wychodzi mi dokładnie to samo po każdym stosunku. Zrobiłem badania. W czwartek powinienem mieć wyniki to dam znać czy coś wyszło. Byłem też u urologa, nie sugerował nic poważnego. Kazał zrobić badania ale przepisał tabletki na alergię i kazał zmienić gumki na nielateksowe

Odnośnik do komentarza

No to dobrze, ja w sumie od tamtej pory nie miałem objawów jak na zdjęciu zamieszczonym wyżej, ale dziewczyna kilka razy miała dość mocne pieczenie po stosunku, coś "ala" zapalenie pochwy, kochamy się bez prezerwatyw więc zawsze jest większe prawdopodobieństwo na jakąś bakterie czy coś innego. Czekam na twoje wyniki. Osobiście nie byłem na badaniach ale pasuje się chyba wybrać i dowiedzieć się czy mojemu przyjacielowi nic nie jest :]

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam dokładnie ten sam problem. Wyskoczyły mi takie czerwone kropki na żołędziu penisa. Udałem się do dermatologa/wenerologa z pytaniem. Lekarz stwierdził ze NIE JEST TO INFEKCJA ANI ŻADNE GRZYBY. Kropki pojawiły się po współżyciu z małżonka która jest w ciąży i przyjmuje leki na podtrzymanie jej i jest możliwe ze to moja reakcja na owe leki. Skóra na żołędziu jest bardzo delikatna i została podrażniona. 2-ga możliwość pojawienia się owych krostek to wizyta na basenie bądź w saunie (byłem tu i tu) gdyż dochodzi do zmiany środowiska i to również może podrażnić ową skórę. Lekarz zapisał mi żel Curiosin i maść Cetaphil i nakazał stosować 3 razy dziennie przez 5 dni, a raz dziennie po 5 dniach przez 2 tygodnie ( oba bez recepty). Rozpocząłem kuracje wczoraj i już stwierdzam ze skóra na żołędziu wyglada dużo lepiej. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...