Skocz do zawartości
Forum

Jak znaleźć przyjaciół w gimnazjum?


Gość Ruda Franceska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ruda Franceska

Właśnie skończyłam szóstą klasę. Praktycznie każdy mnie nie lubił, a byłam miła dla każdego. Często przez to płakałam. Chciałabym znaleźć sobie taką naprawdę prawdziwą przyjaciółkę, a jeśli to możliwe nawet kilu dobrych prawdziwych przyjaciół, ale jestem nieśmiała. Co zrobić by być lubiana w gimnazjum?

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Skoro jestes niesmiala, musisz sie jakos przelamac. Moze jakas terapia?
Przyjaciol trudno jest znalezc w takim miejscu bo zazwyczaj wiele osob bedzie zerowalo na Twojej naiwnosci i na byciu przesadnie mila.. Tak juz jest, trza znac swoje wartosci. Ale ja wiem ze sobie poradzisz( tylko sie nie przylizuj, bo nie warto). Badz soba i tyle. Poradzisz sobie. Powodzenia:))

Odnośnik do komentarza

Ruda Franceska, być może nie byłaś lubiana w szkole podstawowej, bo padłaś ofiarą przemocy. Rówieśnicy mogli próbować Cię wykluczyć ze swojego towarzystwa. Z drugiej strony, warto krytycznie się zastanowić nad swoim zachowaniem i przemyśleć, co robiłaś być może nie tak, że inni nie chcieli się z Tobą przyjaźnić. Jeśli uważasz, że Twoim głównym problemem jest nieśmiałość i mała pewność siebie, radzę skorzystać z pomocy psychologa albo pedagoga szkolnego. Odsyłam też do artykułu: Jak sobie radzić z nieśmiałością? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...