Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na pewność siebie


Gość niesmaila

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialabym prosic o jakies cwiczenia na pewnosc siebie. Gdy sie spotykam z przyjaciolmi to jestem soba w 100% lecz gdy poznaje nowych ludzi to boje sie opini, ocenienia przez co zamykam sie w sobie, boje sie ze wydam sie nudna albo glupia. Wiele ludzi mi mowilo ze dziwna sie wydawalam na poczatku znajomosci dopiero gdy sie otworzylam to jestem na prawde fajna, chcialabym pozbyc sie tej niesmalosci bo moge sporo tracic. Jak tego dokonac? Interesuja mnie konkretne cwiczenia, porady a nie zebym poszla do psychologa, gdyz niestety mnie na to nie stac. :(

Odnośnik do komentarza

Może tak:)
Stań przed lustrem i wypisz na kartce 10 rzeczy z Twojego wygladu które ci się podobają. POtem napisz 10 cech z charakteru które w sobie lubisz. I każdego dnia przed wyjściem czytaj je sobie.
Możesz też zapytać się znajomych co w Tobie lubią i dlaczego mysleli że jesteś dziwna na początku?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Aby poradzić sobie z nieśmiałością powinnaś zająć się przede wszystkim dwoma obszarami, a mianowicie asertywnością oraz poczuciem własnej wartości. Jeśli chodzi o ćwiczenia kształtujące postawę asertywną, to znajdziesz je między innymi w książce Marii Król - Fijewskiej "Stanowczo, łagodnie i bez lęku". Natomiast ćwiczenia na samoocenę znajdują się pod poniższym linkiem:
Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cieżko jest dac jeden sprawdzony przepis, bo nie ma dłóch takich samych osób. Nie wiadomo z czego wyniaka ten brak pewności, czy wynika to np. z niskiego poczucia własnej wartosci bo jestes dla siebie zbyt krytyczna czy moze dlatego, ze ktos Cie w przeszlosci skrzywdził i wpędził w kompleksy i dlatego teraz masz taka a nie inną pewnośc siebie. A raczej jej brak. Najpierw musisz popracowąć nad samoakceptacją,
przeczytaj sobie to:
http://portal.abczdrowie.pl/samoakceptacja
a druga sprawa musisz odkryc co Cie blokuje - np moze to byc brak pewnosci siebie z powodu wygladu - zmien go. Brak pewnosci siebie z powodu braku przyjaciol - rozmawiaj z ludzmi, spotykaj sie, poznawaj np przez internet. Brak pewnosci siebie w konfrotacjach z innymi - obserwuj innych jak rozmawiaja, dyskutuja, idz na spacer siadz na lawce pogap sie troche, idz z kolezanka do klubu, popatrz jakie moga sie trafic sytuacje i jak z nich wybranc. Uda Ci sie, ale uwierz w siebie po prostu nie mysl o tym co mysla inny - badz soba, nie porównuj się.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...