Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od komputera


Gość uzależniona

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata. Studiuję zaocznie (weekendy co 2 tygodnie), nie pracuję.

Od poniedziałku do piątku siedzę przy komputerze 20 godzin na dobę, chodzę spać około 5-6 nad ranem.
Moje zdrowie fizyczne się sypie. Oczy mam przekrwione, kręgosłup boli jak nie wiem, ale i tak nie odchodzę od komputera.

Kiedy jestem na uczelni cały czas myślę o tym by zajęcia szybciej się skończyły bym mogła wrócić do domu i włączyć komputer (kiedy nie siedzę przy komputerze staję się bardzo nerwowa i nie mogę usiedzieć spokojnie).

W moim miasteczku nie ma leczenia uzależnień od komputera (są tylko leczenia uzależnień od używek). W stolicy coś tam jest, ale ja do stolicy mam półtorej godziny samochodem.

Tu nawet nie ma co kłamać; wiem, że potrzebna mi terapia. Nie wiem czy finansowo wyrobię.

Musiałabym znaleźć pracę, która nakazuje siedzenie przy komputerze. Samopoczucie w weekendy kiedy nie jestem przy komputerze jest tragiczne, nie chcę tego doświadczać 7 dni w tygodniu, nie jestem tak silna psychicznie.

Nie wiem już co mam robić.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Sama doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoje korzystanie z komputera jest mocno przesadzone. Jesteś uzależniona od komputera i sama sobie nie poradzisz. Powinnaś zgłosić się do poradni leczenia zdrowia psychicznego i uzaleznień i rozpocząć terapię specjalistyczną. Jeśli jesteś ubezpieczona, nie będziesz musiała płacic za spotkania z psychologiem. Najwazniejsze, abyś jak najszybciej zdecydowała się na leczenie, poniewaz Twoje uzależnienie jest bardzo powazne, a dodatkowo może się pogłębić i powodować stany lękowe lub depresyjne. Jesteś młodą i inteligentna dziewczyna, a brak komputera wywołuj u Ciebie agresję. Nie możesz tak żyć. Zasługujesz na to aby uwolnić się od komputera i wrócić do świata rzeczywistego. Zanim rozpoczniej terapię, możesz zadzwonić pod podany niżej numer telefonu i uzyskać informację jak postepować w takiej sytuacji. Pamiętaj jednak, że bez terapii u psychologa się nie obejdzie!

MOKOTOWSKI OŚRODEK PRZECIWDZIAŁANIA UZALEŻNIENIOM
tel. O800 479 064 lub tel. 022 646 82 99
codziennie w godz. 9.00 - 20.00

Więcej na temat uzaleznienia od komputera przeczytasz pod tym linkiem:
LINK
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...