Skocz do zawartości
Forum

Brak koncentracji i rozkojarzenie


Gość cichy18

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od ponad 2 tygodni Kompletnie brak mi koncentracji , kręci mi się w głowie , jestem rozkojarzony czuję się jakbym był pijany miewam takie stany od czasu do czasu , potem przechodzi jest spokój miesiąc i ten stan powraca jak bumerang, zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy od ponad 6 miesięcy biorę lek  , jestem ogólnie osoba nerwową , czy może być ten stan zwiazany z tarczycą czy raczej nerwica lub depresja ?


 

Odnośnik do komentarza

Niedoczynność tarczycy może wpływać na samopoczucie. Piszesz, że bierzesz leki, więc powinieneś czuć się lepiej. Może w ostatnim czasie miałes zmieniony lek, albo zwiększoną dawkę hormonów? Jeśli tak, warto wspomnieć endokrynologowi o tym, że źle się czujesz, może dawka jest po prostu za silna. Jeśli jednak leki bierzesz od ponad pół roku i nic się nie zmieniło, a do tej pory wszystko było w porządku, można podejrzwać, że zawroty głowy, trudności w koncentracji i rozkojarzenie może mieć tło nerwowe. Musisz zredukować stres, poukładać wszystkie sprawy, które mogą na Ciebie negatywnie wpłynąć i zadbać o wewnętrzy spokój i wyciszenie. Jeśli jednak objawy nie ustąpią, a będą się nasilały, możesz poradzić się psychologa, który określi co może być źródłem Twojego samopoczucia i zaproponuje leczenie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witam,
W sierpniu tego roku mialam podobne wrazenie jakbym byla pijana..uczucie to nasilalo sie z dnia na dzien, dochodzilo do tego zle widzenie,senność,brak koncentracji z czasem obojętność do wszystkiego i brak uczuc (nie potrafilam sie niczym przejmowac). Zrobilam badanie TSH, wyniki 6.06 (norma do 4.2) dlatego tez zaczelam jesc Euthyrox N25 z nadzieja ze to mi pomoze oraz Trittico cr gdyz nie widzialam sensu w zyciu codziennym i wszelkie sprawy dotychczas dla mnie wazne tracily sens. Trittico po tygodniu odstawilam bo czulam sie po tym coraz gorzej, senna,zmeczona, niezdolna do zycia. Po miesiacu zazywania tylko Euthyroxu wrocilam do siebie,jednak ciagle sie zastanawiam czy moje zle samopoczucie napewno bylo przez niedoczynnosc tarczycy czy moze to jakis rodzaj depresji mam na mysli dwubiegunowa.. Prosilabym o jakies rady za co z gory dziekuje!

Odnośnik do komentarza

Tak, zaczęlam brac magnefar B6. Boje sie tylko ze to zle samopoczucie i brak kontroli nad sama soba moga wrocic,a drugi raz nie chcialbym tego przezywac..
Jezeli to rzeczywiscie bylo spowodowane niedoczynnoscia tarczycy to niepowinno to wrocic gdyz przyjmuje teraz leki ale jezeli moj problem tkwi w depresji dwubiegunowej to boje sie kolejnych epizodow.. myslicie ze wizyta u psychologa pomoze mi rozwiac moje watpliwosci ?

Odnośnik do komentarza

A czy tarczyca ma jakis zwiazek z przysadka? powoli kiedy zaczynalam dochodzic do siebie, czulam ucisk z tylu glowy..
jest wogole mozlwiosc ze depresja dwubiegunowala trfałaby 2 miesiace i wyszlabym z tego bez pomocy farmakologicznej?
Jeszcze mam jedno pytanie, bo skojarzylam fakty, ze przed tym zlym samopoczuciem zaczelam palic papierosy,czego wczesniej nie robilam i teraz juz tez niepale ale przez te 2miesiace sie tego trzymalam, czy to moglo w jakis sposob wplynąć na moje zle samopoczucie?

Serdecznie Pani dziekuje za pomoc jaką mi Pani udziela!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Tarczyca i przysadka działają na siebie na zasadzie sprzężenia zwrotnego - oznacza to, że hormony wydzielane przez jeden gruczoł wpływają na wydzielanie hormonu drugiego gruczołu.
Co do choroby afektywnej dwubiegunowej - dwa miesiące jest to za krótki okres, żeby móc ją zdiagnozować. Zazwyczaj sam epizod depresji trwa około kilku miesięcy.
Nikotyna również mogła negatywnie wpływać na Twoje samopoczucie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...