Skocz do zawartości
Forum

Czuję, że moje zdanie nie jest ważne.


Gość Girl21

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze byłam wycofana i małomówna.
Od jakiegoś czasu pracuję nad swoją niepewnością i brakiem zaufania do ludzi.
Najbardziej doskwiera mi to, że jak przebywam w grupie ludzi, każdy mówi to co chce, a ja nie mogę się przemóc, żeby powiedzieć cokolwiek. Za każdym razem, gdy mam coś do powiedzenia myślę sobie "Kogo obchodzi, co sądzę?", "Po co w ogóle mam się odzywać?".
Nie rozumiem dlaczego uważam, że nikt nie chce mnie słuchać i to co chcę powiedzieć na pewno jest nieistotne?

Jak przekonać siebie, że też się liczę?

Odnośnik do komentarza

No ale dlaczego wmawiasz sobie ,ze nikt nie bedzie sie liczyl z twoim zdaniem? Tu juz zaczyna sie problem.

Sproboj, pewnego razu badąc w grupie sama zaczac mówić i przekonasz sie czy Cie słuchają i jak zareagują na Twoje zdanie. Nie ma innej opcji.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Chodzi o to, że chciałabym czuć się swobodnie przy ludziach. A tak nie jest. Tylko przy mamie i rodzeństwie potrafię być sobą, zachowuję się naturalnie.

A przy wszystkich innych ludziach jestem sztywna, mam blokadę. Potrafię tylko pytać i odpowiadać w sprawach studenckich. A tak, żeby powiedzieć o tym co myślę czy czuję na dany temat, to pojawia się blokada. Boję się, że uznają, że się narzucam, chcę się na siłę zaprzyjaźnić albo jestem zbyt ekspresyjna.

Jak sobie z tym radzić?

Odnośnik do komentarza

Musisz sie odważyc byc naturalna przy innych... nie ma wyjscia ja za Ciebie tego nie zrobie ani nikt inny.

Ubzdurałas sobie ze masz blokade i juz. Sproboj kiedys i sie przekonasz czy to rzeczywiscie blokada czy wymysl ktory DA sie przezwyciezyc jak sie tylko chce.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilionik

do ~Girl21 minęło trochę czasu i nie wiadomo czy jeszcze czytasz ten wątek :) tak tylko z ciekawości piszę czy wszystko idzie po myśli czy udało się Tobie rozwiązać problem?? Dużo osób prosi o pomoc o poradę tylko później po czasie mało kto nawet chyba w większości na forum nie daje odpowiedzi czy udzielone podpowiedzi czy też rady przyniosły efekt :( a szkoda bo ktoś inny z podobnym problemem mógłby sobie poczytać i przekonać się a tak to trzeba wszystko zaczynać od nowa. ( piszę w rozumieniu takim żeby nie wałkować tematu na nowo pod innym nickiem ;) ) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...