Skocz do zawartości
Forum

Brak zaufania i zazdrość nabyta


Gość alicja987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alicja987

Witam,

chciałabym poszukać tutaj porady. Otóż będąc w związku z poprzednim partnerem nabawiłam się zachowań osoby zazdrosnej. Nigdy nie byłam osobą zazdrosną, ale w tamtym związku mój partner okazał się być wobec mnie nielojalny i tak to się zaczęło. Straciłam do niego zaufanie, a w efekcie pojawiła się zazdrość m.in. podejrzenia, sprawdzanie maili, tel.

Rozstaliśmy się, ale za jakiś czas chcemy spróbować poukładać nasz związek od nowa (oboje tego chcemy). I tutaj rodzi się moje pytanie: jak ja mam się tego wyzbyć, bo jestem świadoma, że tak już więcej nie mogę się zachowywać. Jednak rozumiem, że podłoże mojej zazdrości leży w braku zaufania do niego. Jak to powinno się odbudować? w tej chwili nie mamy ze sobą kontaktu, więc źródło mojej niepewności/zazdrości znikło, ale boję się, że jak tylko wrócimy do siebie, to problem znów się pojawi.

Jak to wszystko układać na tej płaszczyźnie? Z góry dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza

Straciłaś zaufanie do swojego partnera, bo dał Ci powody do zazdrości. Teraz chcecie jeszcze raz spróbować być razem. Jak odbudować zaufanie? Nie ma prostej recepty. Odbudowywanie zaufania to proces, który trwa i tak naprawdę nie wszystko zależy od Ciebie. Ty możesz starać się więcej z nim rozmawiać o swoich uczuciach, możesz starać się, by nie sprawdzać jego maili czy telefonu, ale zaufanie u Ciebie powinien też odbudować sam partner, który je nadwyrężył. To zadanie dla Was obojga. Partner też powinien pokazać, że mu na Tobie zależy, że nie będzie popełniał tych samych błędów, co wcześniej. Wierzę jednak, że wspólnymi siłami i zaangażowaniem w związek uda Wam się odbudować zaufanie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...