Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko co trzeba robić z uczuciami nic nie robię i gromadzi się , tłumię aż za wiele tego we mnie siedzi i znowu początek tak samo jak przed 11lat na psychice,próbowałem alkoholem,narkotykami tylko na chwilkę jest złagodzenie bólu czy jest jakieś wyjście żeby z przeszłością,chwilami żeby zamknąć scenariusz żeby to nie prześladowało i być kwita i jak odnaleźć poczucie bezpieczeństwa jak życie to ruina.

Odnośnik do komentarza

Może praktykowanie uważności i wdzięczności coś da? Albo medytacja. Myślę, że zaangażowanie się w sprawy innych np. potrzebujących może pomóc nam przekierować myśli, emocje i nie skupiamy się tak na sobie, porządkujemy to wszystko. Ja też mam ciężki okres w życiu. Czasami sport pomaga albo sztuka.
pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Gość malinowsi

Aby uczucia się nie gromadziły trzeba je odpowiednio wyrażać lub przeżyć by pozwolić im odejść Przydaje się tu trening asertywności. Można je też wyrazić twórczo, np. malując, rzeźbiąc, strugając, budując... Masz hobby?

Odnośnik do komentarza

Najgorsze co można z nimi robić to je tłumić, bardzo siebie krzywdzisz w ten sposób. Nie rób tego więcej, staraj się je jakoś wyrażać możesz np. mówić sam do siebie, co czujesz, dlaczego, co Cię boli najbardziej. Możesz też wyładować w jakiś sposób negatywne emocje, szczególnie gdy są silne, gdy się ich dużo nagromadzi, poprzez wysiłek fizyczny, albo możesz je wykrzyczeć będąc gdzieś w lesie, na łące, albo gdziekolwiek, gdzie czujesz się swobodnie. Płacz też może przynieść dużą ulgę. Słuchanie muzyki też pomaga w przeżywaniu emocji. Z tą medytacją to dobry pomysł, tym bardziej że są takie jej rodzaje, które szczególnie są nastawione na oczyszczanie się z negatywnych emocji, urazów, zranień. To są wszystko rzeczy które trzeba dobrze poznać w sobie, zaakceptować, zrozumieć je, skąd się wzięły, w reakcji na jakie doświadczenia, jakie mechanizmy przy tym zadziałały. Po to właśnie te bolesne uczucia w nas są, żeby sygnalizować nam pewne rzeczy o nas samych, które powinniśmy przepracować, żeby lepiej, pełniej żyć.

Odnośnik do komentarza

Żeby ,żyć w zgodzie ze sobą trzeba oprócz pracy która jest konieczna do życia mieć cele i je realizować.Trzeba czymś się interesować,coś lubić robi to pomaga się odstresować.A nade wszystko być blisko ludzi nie izolować się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...