Skocz do zawartości
Forum

Jak zdobyć się wreszcie na odwage i odebrać sobie życie


Gość krfjkfepm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krfjkfepm

Moje życie odkąd pamiętam jest jedną wielką katastrofą bardzo dużo w życiu przeszłam. Na jakiś czas było dobrze, ale od około roku znowu się zaczęło wszystko i już mam dosyć, bo wiem że obecnie w moim wieku są ponoć najlepsze lata życia gdzie je trzeba wykorzystywać, a ja zamiast tego jestem bita, zastraszana, sponiewierana i wyzywana od najgorszych przez rodziców... Zaszło to bardzo daleko, aż za w konću zaczęłam mieć dziwne lęki, fobie, zamykac sie w sobie i czuć jakbym wariowała. Nie mam nikogo jestem zupełnie sama, mam tylko chłopaka z którym nawet sie nie mogę spotkać bo rodzice mówią, że dziwki z domu nie wypuszczą... Nie wiem dlaczego tka mówią nic nie zrobiłam, lecz nie chodiz tylko o słowa ale też czyny jestem również bita za byle co. Jeśli zdarzy się, że rodzice mi pozowolą gdzieś wyjść na godzine lub max 2 i sie spóźnie kilka minut dostaje lanie, wiecej nie moge wyjsc itp ostatnio się spóźniłam i dostałam kare do 18 roku życia, której rodzice sie zawzięcie trzymają. Moi rówieśnicy mają normalne życie, a ja nawet nigdy nie moge wyjść codziennie płacze, nie wiem co mam już zrobić bo nie moge sobie poradzić z sytuacją domową, nie ma dla mnie ratunku, mieszkam na wsi gdzie nie ma psychologa, pedagog nie wchodzi w gre nawet prosze nie pytac dlaczego jedyne czego teraz pragne to śmierć wiec o nią błagam i sie modle, jednak boje się co będzie po niej nie mam dla kogo żyć, bo nawet między mnie i mojego chłopaka rodzice wejdą i coś zepsują tylko jedyna ja z całego rodzenstwa jestem tak traktowana, mój tata pije, a ja nie wiem jak mam się zabić i jak na zawsze ze sobą skonczyc by nie było odwrotu. Rozmowa z nimit ez nic nie daje, nieraz probowalam pragne teraz tylko jednego.

Odnośnik do komentarza

Idź z tym na policję! Wiem, że może być Ci ciężko, żeby donieść na rodziców i nie chcesz robić im problemów, ale oni nie są upośledzeni i wiedzą co robią. Bicie dzieci nie jest dozwolone, bez względu na to co zrobisz. Masz takie samo prawo do życia jak oni, poza tym do 22 legalnie możesz przebywać poza domem. Jeśli nie pijesz, nie palisz, nie ćpasz i nie robisz nic wbrew prawu, oni nie mają podstaw by zabronić Ci wychodzić z domu, a już na pewno nie argumentując to tym, że jesteś dziwką. Poinformuj pedagoga szkolnego czy opiekę społeczną. Nie jesteś sama. W takiej sytuacji na pewno nikt nie zostawi Cię samej.

Odnośnik do komentarza

Witaj krfjkfepm!

Twoi rodzice nie mają prawa Cię bić ani zabraniać Ci wychodzić z domu. Ich zachowanie świadczy o przemocy fizycznej, emocjonalnej i słownej. Nie wiem, ile masz lat, ale nie jesteś sama. Możesz skorzystać ze wsparcia, np. MOPS-u, policji albo przynajmniej zadzwonić na darmowy telefon zaufania: http://www.116111.pl/, pod którym specjaliści podpowiedzą Ci, co możesz zrobić w swojej sytuacji i gdzie szukać dla siebie pomocy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...