Skocz do zawartości
Forum

Wkładka domaciczna czy wazektomia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Jestem szczęśliwym tatusiem dwójki dzieci i w raz z żoną zdecydowaliśmy się na antykoncepcję długoterminową. Niestety pigułki raczej odpadają gdyż moja żona a raczej jej libido ciężko to znosi i drastycznie spada. Rozważamy wkładkę domaciczną lub z mojej strony wazektomię na którą jestem skłonny pójść. Proszę o poradę która z tych metod jest lepsza lub ktoś może zaproponuje jeszcze coś innego.
Ja nie chcę mieć więcej dzieci a moja żona nie wyklucza takiej mozliwości w dalszej przyszlości.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że sami znacie odpowiedź. Wazektomia jest nielegalna w Polsce, co nie oznacza, że nie jest wykonywana. Na pewno znajdziecie kogoś. Druga sprawa to taka, że to ponoć dużo kosztuję. Wiem też, że wazektomia jest odwracalna, ale to kosztuje dwa razy więcej. Najlepiej wkładka domaciczna, ale nie wiem czy ona przypadkiem też nie wpływa na libido. Jest to jednak najlepsza opcja dla kobiet po ciąży.

Odnośnik do komentarza

Kwiatuszku wazektomia w Polsce jest legalna i są normalnie legalnie działające kliniki które to robią. Kosztuje około 2000zł niestety nie wiem ile kosztuje jej odwrócenie a prawda jest taka że nie zawsze się to udaje. Co to wkładki mam mieszane odczucia przez świadomość że jest tam coś oprócz mnie :), możliwość wypadnięcia wkładki i nieświadomość tego no i te wyczówalne sznureczki.

Czy któraś z Pań korzystała z takiej formy antykoncepcji?

Odnośnik do komentarza

Wasza sprawa, ale spirala to "środek" wczesnoporonny... Ja nie mogłabym żyć ze świadomością, że mogę zabijać nawet bez świadomości ile razy!!! A wazektomia to coś jak okaleczenie... Chcesz się pozbawić w jakiś sposób części swojej męskości ( mam na myśli psychiczną część... ) Z dwojga złego wolałabym już to drugie...
Ale powtarzam, to Wasze życie i Wasza sprawa...
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Uwczesne wkładki domaciczne nie są już śrdokami wczesnoporonnymi. Posiadają perwiastki miedzi i chyba baru które zmiania śluz w pochwie uniemożliwiając plemikom dojście do celu. Wytwarza on po prostu takie środowsiko w pochwie jak w okresie niepłodnym. Istnieja również takie które posiadają hormony jak w tabletkach. Jeżeli był by to środek wczesnoporonny to nie wzioł bym takiego brzemia na własne sumienie.
onna_donna123 gratuluje skrupulatności i wytrwałości w naturalnej metodzie :) i ciesze się że ktoś napisał że przez tyle lat ją stosuje i jest skuteczna bo niestety nie jest to zbyt popularna metoda. Jednak dla mnie ma jeden zasadniczy minus nie można sie kochać kiedy sie chce.

Odnośnik do komentarza
Gość Anna 1981ab

wiem ze to jest najlepsze wyjście dla mnie nie planuje więcej dzieci ale moja wytrzymałość na ból w tym miejscu jest bardzo mała a z tego co czytałam bez okresu boli jak djabli nie wiem co zrobić .... nie wiem czy się nie wycofam..

Odnośnik do komentarza

~fdfvdffvfv
Jestem po wazektomii. Boli jak s*******n. Mam nadzieję, że jak się wszystko zagoi to żona mi to wynagrodzi, a i koleżankom jak opowiem, że można ze mną bez ryzyka...

No wiesz co... takie rzeczy wypisywać o kolezankach.Zona nie będzie chyba zadowolona,co?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Marlena1976

Niestety w pewnym momencie życia postawiłam partnerowi ultimatum. Albo zrobi wazektomię, albo z przyjemnego seksu bez prezerwatywy nici, bo hormony mnie niszczyły: ociężałość uniemożliwiająca pracę. Po całkowitym odstawieniu tabletek mam normalną ochotę na seks, bardzo naturalną według mnie i spontaniczną. Ogromna różnica w jakości. Facet po wazektomii też nie stracił na wydolności :D Według mnie najlepsza metoda antykoncepcji, jeżeli macie stałego partnera i możecie mu logicznie wytłumaczyć w czym tkwi problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...