Skocz do zawartości
Forum

Niepokojące plamienia podczas brania tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kwietnia 2012 roku biorę tabletki antykoncepcyjne DAYLETTE. Aktualnie jestem przy dziewiątym opakowaniu. Dziś tj. 08.12.2012 jestem w połowie dziewiątego opakowania i niepokoją mnie plamienia, które mam od wczorajszego dnia. Zabolał mnie brzuch, tak, jakbym miała dostać miesiączkę. Okazało się, że mam jakieś plamienia (barwa brązowa, podchodzi pod czerwień). I tak mam do teraz tj.09.12.2012. Czy to normalne? Słyszałam, że na początku brania tabletek mogą wystąpić plamienia, ale czy przy dziewiątym opakowaniu to normalne? Wcześniej takie plamienia, podczas brania białym tabletek, nie występowały, więc wczoraj się troszkę zdziwiłam. Czytając w internecie za wiele się nie dowiedziałam, więc wolałam opisać mój problem sama. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Nie to nie jest normalne, bo ja tez tak maiłam ze po długim czasie miałam plamienia. własnie w połowie opakowania czy cos. to są zle dobrane tabletki, jak by to powiedziec za dużo ilosci hormonow w twoim organizmie czy cos takiego lekarz mi to mowił. albo zamało juz nie pamietam bo to było 2 lata temu. sorrki :) wiec musisz zmeicnic tabletki (to tylko moja sugestia) ja wtedy dostałam inne tabletki i wszystko wrociło do normy. a u mnie plamienia sie pojawiły tez wśłnie juz po roku braniu. wiec proponuje wybrać sie albo do innego lekarza,albo powiedziec ze chcesz zmienic tabletki :) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość niecierpliwa000

Witam! Mam 23 lata i biorę tabletki antykoncepcyjne Mercilon już 2,5 roku.
Wzięłam drugie opakowanie z rzędu żeby uniknąc okresu. W drugim tygodniu tego opakowania dostałam początkowo jakby upławy z ciemno czerwonym zabarwieniem, a na drugi dzień plamienia tez w kolorze ciemnoczerwonym, brązowym tak że muszę stosowac podpaski i tampony.
To trwa już 4 dzień. Tydzień przed wystąpieniem plamienia, jakby bolały mnie piersi i podbrzusze, ale stwierdziłam że to z powodu rozpoczęcia nowego opakowania bez przerwy. Dodam ze wcześniej mi się coś takiego nie zdarzyło, od 4 miesięcy współżyję i nie zapomniałam o żadnej tabletce. Nie stosujemy prezerwatyw. Okres planowo powinnam dostac za tydzień. Powinnam sie martwic i wybrac do lekarza, czy jednak coś takiego po prostu może się zdarzyc? Mam stwierdzony zespół policystycznych jajników, czy to może miec jakiś wpływ?
Bardzo proszę o odpowiedź eksperta...

Odnośnik do komentarza

~niecierpliwa000
Witam! Mam 23 lata i biorę tabletki antykoncepcyjne Mercilon już 2,5 roku.
Wzięłam drugie opakowanie z rzędu żeby uniknąc okresu. W drugim tygodniu tego opakowania dostałam początkowo jakby upławy z ciemno czerwonym zabarwieniem, a na drugi dzień plamienia tez w kolorze ciemnoczerwonym, brązowym tak że muszę stosowac podpaski i tampony.
To trwa już 4 dzień. Tydzień przed wystąpieniem plamienia, jakby bolały mnie piersi i podbrzusze, ale stwierdziłam że to z powodu rozpoczęcia nowego opakowania bez przerwy. Dodam ze wcześniej mi się coś takiego nie zdarzyło, od 4 miesięcy współżyję i nie zapomniałam o żadnej tabletce. Nie stosujemy prezerwatyw. Okres planowo powinnam dostac za tydzień. Powinnam sie martwic i wybrac do lekarza, czy jednak coś takiego po prostu może się zdarzyc? Mam stwierdzony zespół policystycznych jajników, czy to może miec jakiś wpływ?
Bardzo proszę o odpowiedź eksperta...

Witam!
W przypadku zastosowania dwóch opakowań tabletek antykoncepcyjnych po kolei, dość częstym objawem niepożądanym jest wystąpienie krwawienia/plamienia śródcyklicznego. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza

Plamienia i rozne krwawienia srodcykliczne sa normalne do 2-3 opakowań choć czasem zdarza sie i przy nastepnych opak. Ja bym jednak radzila spokojnie brać kolejne tabletki i czekać na krwawienie.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Miałam również zapalenie pochwy i powiedzialam Mojemu lekarzowi ze zaniepokoiło mnie zakrzep i plamienie w trakcie brania tabletek antykon. (Naraya Plus-4opakowanie), powiedział że to nie jest przez zapalenie... A czym spowodowane to jest to nawet mi nie wyjasnił i miałam wrażenie jakby nie chciał wyjaśnić i chciał zakończyć wizyte... Czy może to plamienie spowodowane wczesna ciążą? Albo tym że tabletki są dla mnie już za słabe bo organizm się już z nimi przyzwyczaił? I ostatnie pytanie czy na plamienie w trakcie brania tabletek pomoże wapno?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Poczekałam na miesiączkę jak Pani radziła ale jak powinna mi sie ona skończyć w trzecim dniu to jest dzisiaj 6 dzień od pierwszego dnia miesiączki i nadal mam plamienie (tzn mam plamienie od 3 dnia miesiaczki do teraz i nie słabnie). Proszę o radę, co w takiej sytuacji powinnam zrobić oprócz tego że udać się do lekarza ginekologa...

Odnośnik do komentarza

Witam.Przez 7 lat brałam tabletki microgynon21.W zeszłym miesiacu po prostu nie miałam jak pójsc do lekarza zeby wypisac, wiec odstawiłam i zaczełam dopiero przy nastepnej miesiaczce. Jednak nie wiem czemu juz trzeci tydzien mam dziwne plamienia.Na poczatku były to skrzepy a teraz sluz zabarwiony na czerwono, brązowo- róznie.Co moze byc tego przyczyną? W czwartek mam wizyte u gina ale martwie sie. Wczesniej nigdy nic takiego nie miało miejsca.Zawsze regularne miesiaczki trwajace 4-5 dni. Mam 44 lata , wiec moze robie sie juz stara? Przekwitanie?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Ostatnio zauważyłam plamienie na 7 dni przed krawieniem z odstawienia. W zeszłym miesiącu też pojawiły się maleńkie upławy, ale trwały tylko 2 dni. Stosuję daylette, już 6 miesięcy. Czy to jest normalne? Czy oznacza, że te tabletki są za słabe? Dodam tylko, że dodatkowo zabezpieczam się prezerwatywą więc ciąże wykluczam z góry, ale nie wiem czy tak powinno się dziać.

Odnośnik do komentarza

Witam, Od 8 miesiecy stosuje tabletki antykoncepcyjne. Ostatnie dwa opakowania połączyłam bo nie chcialam dostac okresu. Podczas tych dwoch opakowan wspolzyłam. Pod koniec drugiego opakowania pojawiły sie u mnie brązowe plamienia i trwaja do dzis, jest to moj 5 dzien przerwy a okresu nie dostałam. Czy jest to normalny skutek uboczny połączenia opakowan? Czy moge byc w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 14 dni biorę tabletki Naraya Plus. Po zażyciu 9 tabletek odbyłam z chłopakiem 2 pełne stosunki. Przed tym pojawiło się plamienie i lekkie krwawienie. Czy to normalne? Chciałabym też wiedzieć czy mogę zajsc w ciążę jeśli jakieś 2-3 razy (ale nie pod rząd) zdarzyło mi się wziąć tabletkę trochę później niż zwykle tzn zamiast jak zwykle o 20 raz wzięłam koło 23 a innym razem po północy. Poza tym żadnej nie pominelam. Czy takie przyjmowanie tabletek może prowadzić do ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość Antylopa11

Przyjmuje juz 16 dzień regularnie tabletki ORLIFIQUE i w pierwszych dniach nie czułam kompletnie objawów natomiast teraz od 13 dni mam cały czas plamienie krwiste. Byłam u ginekologa powiedział ze albo minie albo nie, mogę zmienić tabletki lub poczekać czy się uspokoi. Nie uspokoiło się i mam pytanie. Czy mogę w takim razie używać tamponów?

Odnośnik do komentarza

Witam  biorę tabletki anty juz długo ale Vibin mini biorę 5 lat i okres dostałam tydzień szybciej a zostały mi jeszcze 2 tabletki czy za tydzień tez dostanę miesiączkę czy do lekarza cisnąć i że 4 dni temu zapomniałam jednej wziąść czy jest się czym martwić 

Odnośnik do komentarza

Myślę, ze nie dostaniesz. Ale może warto pomysleć o metodzie gdzie nie ma ryzyka zapomniuenia wkładka, ale mniejsze ryzyko jak np krążek. Ja sama jestem na Ginoringu i zakładam go raz na 3 tyg ( mam przypomnienie w telefonie ustawione) i na tabletkach tez mi sie zdarzaly takie wpadki co chyba mialo wplyw na problemy z cyklem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...