Forum Ginekologia

Ból piersi przed okresem

~ania812

~ania812

Ile dni przed okresem bolą was piersi? Kochałam się z chłopakiem 4 stycznia w dni płodne,a okres powinnam dostać 22 stycznia,jednak od wczoraj zaczęły pobolewać mnie piersi.Czy to możliwe aby 10 dni przed okresem już bolały? Pytam bo nigdy tak nie miałam. Pozdrawiam.

dadaaria

dadaaria

to zalezy jak zwykle Cie bola jesli bola Cie 10 dni przed okresem to pewnie tak masz mnie np nie bolą w ogole. A zabezpieczaliscie sie jak współżyliście?

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 27 lat, gdzieś pod Wawą
NikMag

NikMag

mnie raz bolą raz nie bolą. Możliwe żeby 10 dni przed okresem bolały, nawet więcej.

303 nikmag Kobieta, 30 lat, Kraśnik
ewa0511

ewa0511

czasem moga cie boleć,nie martw sie,ja raz miałam sytuacje ze 14 dni przed @bolały,ale to wszystko zależy od organizmu

75954 ewa0511 Kobieta, 30 lat, sląsk
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Ania,

Czy to możliwe aby 10 dni przed okresem już
> bolały? Pytam bo nigdy tak nie miałam.

Być może tym razem cykl będzie krótszy i dlatego piersi bolą Cię trochę wcześniej.
Ból piersi przed miesiączką związany jest najczęściej z tzw. napięciem przedmiesiączkowym, który jest skutkiem zaburzeń hormonalnych pod koniec cyklu miesiączkowego (nadmierna produkcja estrogenów, a niedobór progesteronu).
Ból piersi nie jest cechą stałą-więc może istnieć różna zmienność tego procesu i może objawiać się różnie u różnych kobiet, a nawet czasem różnie w poszczególnych etapach życia czy cyklach(wraz ze zmianami poziomu hormonów i ich produkcji w organizmie kobiety).

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 29 lat, Stalowa Wola
~Paulina1623579

~Paulina1623579

Hej, mi raz się zdarzyło że bolały mnie ze dwa tygodnie ;p
Ale nie przejmowałam się tym..bardziej mnie to denerwowało bo bardzo tego nie lubię ;p

Kluska91

Kluska91

Dokładnie. Ja też nieraz miałam tak, że piersi bolały mnie już 2 tygodnie przed okresem. Bardzo często też się zdarzało, że bolała mnie tylko lewa pierś ;)

83981 kluska91 Kobieta, 23 lata, Jelenia Góra
~katarzyna92

~katarzyna92

mnie oprócz tego że bolą to w tym czasie wydają sie jakby większe,strasznie napięte

aanielkaa

aanielkaa

tez tak moze byc moga bolec na poczatku ciazy zwlaszcza ze tu nie bylo zabezpieczenia podczas stosunku

17 aanielkaa Kobieta, 34 lata, Kraków
sindy81

sindy81

nie wiem czy zrobiłyscie nadzieje czy zestresowalyscie ale moga bolec piersi w ciazy

19 sindy81 Kobieta, 33 lata, Katowice
Kluska91

Kluska91

Owszem, piersi zdecydowanie bolą w czasie ciąży. Jednak moim zdaniem, nawet jeśli zaszłabyś teraz w ciążę, to zaczęłyby pobolewać w późniejszym czasie, gdzieś po 3-4 tygodniach. Nie martw się na zapas tylko zrób test i ZAWSZE pamiętaj o zabezpieczeniu dla własnego spokoju :)

Złośliwa

Złośliwa

mnie piersi bolą jakieś 4-5 dni przed okresem. Bolą przez 3-4 dni potem przestają i w przeciągu 2 dni dostaję okres..

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
Kluska91

Kluska91

Ja też zawsze rozpoznaję, że nadchodzi okres po tym, że napięcie piersi maleje. Mniej więcej jak już nie czuję bólu piersi na następny dzień przychodzi, tzw. buka ;)

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij