Skocz do zawartości
Forum

Kiedy najwcześniej można wykonać test Beta HCG?


Gość anka08

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jolanta_kwiatek

Witam,
zaczne od początku, 5 lat staramy sie z mężem o dziecko:(bez rezultatów az do dnia kiedy to nie dostalam miesiączki tj, w piątek 12 kwietnia powinnam dostac do dnia dzisiejszego nie ma:).ostatnia miesiączka była 16.03.2013. Zrobiłam 2 testy na jednym jak i na drugim dwie kreseczki ale bardzo słabe (testy robilam w tym tyg. środa) natomiast w czwartek rano 18.04.13 poddałam sie badaniom Beta HCG i wynik 35,30mlU/ml.
Bardzo prosze o pomoc ten wynik oznacza, nadmienie ze lekarz kazał powtórzyc mi badania:(czy to moze byc martwa ciąża?! bardzo sie martwie a i co oznacza ten wynik
Jola

Odnośnik do komentarza
Gość Paulusia85

Witam! Ja również proszę o poradę! 12 kwietnia powinnam dostać miesiączkę ale jej nie dostałam.20 zrobiłam test ciążowy i były 2 kreseczki. Niestety 22 zaczęłam plamić.Bardzo się wystraszyłam i pojechałam do szpitala.Lekarz stwierdził,że jest za wcześnie żeby zobaczyć ciążę przez USG(oczywiście zrobił mi to badanie)a ze względu na krwawienie przepisał luteinę,którą mam brać do 7 maja. Krwawienia raz są,raz ich nie ma.Denerwuję się strasznie dlateg też zrobiłam test beta HCG i wynik był(z wczoraj)288,1. Czy on oznacza ciążę?

Odnośnik do komentarza

~Paulusia85
Witam! Ja również proszę o poradę! 12 kwietnia powinnam dostać miesiączkę ale jej nie dostałam.20 zrobiłam test ciążowy i były 2 kreseczki. Niestety 22 zaczęłam plamić.Bardzo się wystraszyłam i pojechałam do szpitala.Lekarz stwierdził,że jest za wcześnie żeby zobaczyć ciążę przez USG(oczywiście zrobił mi to badanie)a ze względu na krwawienie przepisał luteinę,którą mam brać do 7 maja. Krwawienia raz są,raz ich nie ma.Denerwuję się strasznie dlateg też zrobiłam test beta HCG i wynik był(z wczoraj)288,1. Czy on oznacza ciążę?

Witam!
Podany przez Panią wynik beta-hCG jak najbardziej oznacza ciążę. Proszę jednak pamiętać, że pojedyncza wartość nie jest do końca diagnostyczna - warto wykonać drugi pomiar.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Owulację miałam potwierdzoną monitoringiem w 21 dniu cyklu - tj. 18 czerwca ( lekarz stwierdził ciałko krwotoczne ze śladową ilością płynu pod macicą ) współżyliśmy z mężem przed i po ... Mam pytanie kiedy najwcześniej mogłabym zrobić wynik B-HCG ? Czy jeśli zrobię teraz w środę 26 czerca będzie to mój 29 dzień cyklu, a 8 dni po wykonanym usg - czy wynik byłby wiarygodny? Cykle mam nieregularne ( 28 - 37 dni czasami dłuższe ) ... Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za informację

Odnośnik do komentarza
Gość xxxbbbxxx

Witam. Zrobiłam betke w 10 dniu po owulce wynik <1 mU/ml czyli ciąży brak. Mam pytanie czy ta beta nie była wykonana za wcześnie? W pierwszej ciąży (zakończonej poronieniem) w 13 dniu po owulce mój poziom bety był zaledwie 37.1 mU/ml .

Odnośnik do komentarza

~netta
Witam.
Owulację miałam potwierdzoną monitoringiem w 21 dniu cyklu - tj. 18 czerwca ( lekarz stwierdził ciałko krwotoczne ze śladową ilością płynu pod macicą ) współżyliśmy z mężem przed i po ... Mam pytanie kiedy najwcześniej mogłabym zrobić wynik B-HCG ? Czy jeśli zrobię teraz w środę 26 czerca będzie to mój 29 dzień cyklu, a 8 dni po wykonanym usg - czy wynik byłby wiarygodny? Cykle mam nieregularne ( 28 - 37 dni czasami dłuższe ) ... Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za informację

Witam!
Badanie poziomu hormonu beta-hCG powinno się wykonywać najwcześniej około 8 dnia po stosunku. Teoretycznie może Pani zatem już wykonać badanie, aczkolwiek by było ono max wiarygodne warto poczekać jeszcze ze dwa dni.

Odnośnik do komentarza

~xxxbbbxxx
Witam. Zrobiłam betke w 10 dniu po owulce wynik <1 mU/ml czyli ciąży brak. Mam pytanie czy ta beta nie była wykonana za wcześnie? W pierwszej ciąży (zakończonej poronieniem) w 13 dniu po owulce mój poziom bety był zaledwie 37.1 mU/ml .
<br />
Witam!
Badanie poziomu beta-hCG 10 dni po stosunku jest już wiarygodne. Oznacza to, że nie jest Pani w ciąży. Jeśli ma Pani jednak wątpliwości, proszę powtórzyć badanie za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Gość wisienka1106

witam.. mam problem. ostatnia miesiaczke mialam 02.07.2013. w dniu 27.07.2013 mialam chwilowe plamienie, a miesiaczki nie dostalam. robilam dzisiaj (31.07.) test z moczu ale nic nie wykazalo... myslicie ze bylo za wczesnie na test ciazowy? prosze pomozcie

Odnośnik do komentarza

Witam miesiączke mialam 16 sierpnia a 17 sierpnia współżyłam bez zabezpieczenia, 16 września wykonałam bete hcg wynik <0.1 lecz nastepnego dnia dostalam okres ktory był nieco skąpszyniż zwykle (może dlatego ze byłam przeziębiona) był także bół brzucha tak jak zawsze, potem po tygodniu od tej miesiączki ponownie wykonałam bete hcg z krwi i wynik był ten sam, w między czasie wykonałam też pare testów ciążowych i też wyszły negatywne. Czy badanie beta hcg nie zostało zrobione za wcześnie? czy moge być w ciąży prosze o szybką odpowiedz bardzo sie denerwuje...

Odnośnik do komentarza

Witam miesiączke mialam 16 sierpnia a 17 sierpnia współżyłam bez zabezpieczenia, 16 września wykonałam bete hcg wynik <0.1 lecz nastepnego dnia dostalam okres ktory był nieco skąpszyniż zwykle (może dlatego ze byłam przeziębiona) był także bół brzucha tak jak zawsze, potem po tygodniu od tej miesiączki ponownie wykonałam bete hcg z krwi i wynik był ten sam, w między czasie wykonałam też pare testów ciążowych i też wyszły negatywne. Czy badanie beta hcg nie zostało zrobione za wcześnie? czy moge być w ciąży prosze o szybką odpowiedz bardzo sie denerwuje.

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie jesteś w ciąży, ponieważ test beta hcg jest bardzo wiarygodny i można go już wykonać 10 dni po spodziewanym zapłodnieniu :) Po drugie współżyłaś od razu po miesiączce, a to są dni niepłodne. Po trzecie okres może być mniej obfity przez przeziębienie które osłabia organizm, a także przez stres :) Więc spokojnie, bo na pewno nie jesteś w ciąży, a szkoda pieniędzy abyś robiła kolejne testy :)

Odnośnik do komentarza
Gość perłowe oczko

Witam, od 4 lat biorę tabletki Yaz. Z mężem postanowiliśmy starać się o dziecko. Nie wzięłam 3 ostatnich tabletek aktywnych (4,5,6 października). W tym czasie kochaliśmy się 3 razy. 7,8,9 października miałam niewielkie plamienia. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Kidy zrobić najlepiej test? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam takie pytanie: otóż byłam wczoraj na badaniu beta- HCG i wykazało mi 35,26 oznacza to ciąże prawda, jest to wynik pozytywny? 2 testy wyszły pozytywne. Chciałabym pójść do ginekologa na USG, ale on mi powiedział, że to jeszcze za wcześnie by cokolwiek wykryło..Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...