Skocz do zawartości
Forum

Ciąża pozamaciczna


Gość Adele28

Rekomendowane odpowiedzi

witam,
Zrobiłam już 3 testy z moczu wszystkie pozytywne, zrobiłam bete ktora wskazywała na ciążę. Dzisiaj byłam u ginekologa, który powiedizał że to najprawdopodobniej ciąża pozamaciczna bo on nic nie widzi. Chciałabym się dowiedzieć czy można stwierdzić ciążę na podstawie usg? Oraz jakie są objawy ciązy pozamacicznej.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Wyróżniamy 3 stadia w ciąży pozamacicznej: 1. Stadium bezobjawowe 2. stadium skąpoobjawowe, 3. stadium wstrząsu.

Trzy główne objawy ciąży pozamacicznej to:
1. Zatrzymanie miesiączki.
2. Przewlekłe skąpe krwawienie z jamy macicy , występujące po 6-8 tygodniach od ostatniej miesiączki. Krwawienie nie jest jednak objawem koniecznym do rozpoznania ciąży pozamacicznej, ponieważ często ciąża pozamaciczna( nawet pęknięcie jajowodu), mogą przebiegać bez krwawienia.
3. Jednostronne bóle, często przypominające skurcze. Zwykle zaczynają się po wystąpieniu krwawienia z macicy. Może to być jeden gwałtowny ból(z powodu pęknięcia jajowodu), oraz napadowe bóle z okresami bez bólów(poronienie trąbkowe).
Wykładniki diagnostyczne rozpoznania ciąży to:
1. Podwyższenie Beta-hcg we krwi.
2. USG przezpochwowe: uwidocznienie krwi w zatoce Douglasa, uwidocznienie jaja płodowego poza jamą macicy.
3. Ból podczas poruszania częścią pochwową, podczas badania ginekologicznego.
4. Pochwa może być zasiniona i rozpulchniona jak przy ciąży.

Oczywiście objawy zależą od stadium i mogą być osobniczo zmienne.
Odpowiadając na Pani pytanie: można stwierdzić ciąże pozamaciczną za pomocą USG.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry mój problem polega na tym iż mam ciąże pozamaciczna miesiąc temu dostałam 3 zastrzyki.Tydzień temu lekarze z uk poinformowali mnie że wszystko jest w porządku i nie jestem już w ciąży.Piszę do was ponieważ martwi mnie to dlaczego mam kłucia czasem silny ból w prawej i lewej stronie brzucha moja ciąż znajdowała sie w lewym jajniku chciałam się dowiedzieć jak długo jeszcze będę odczuwała te bóle. Bardzo proszę o odpowiedz.Dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Witam i proszę o pomoc.
10 lutego miałam dostać miesiączkę jednak nie dostałam. Zrobiłam test ciazowy i wyszedł negatywny. Po 10-ciu dniach zaczęło się delikatne plamienie poszłam jednak do ginekologa, który stwierdził przerosniety pęcherzyków Grafa. Zapisał mi Dufaston przez 5 dni po 2 tabletki. Tak też brałam i okres się pojawił jednak końca nie było. Poszłam wiec do innego ginekologa który stwierdził że mam plan w zatoce Douglas i niezidentyfikowany skrzeb w powłoce brzusznej. Miało to być pęknieta torbiel i skrzeb który powstał lub ciaza pozamaciczna.Pani doktor kazała mi zrobić badania beta hcg oraz crp. Okazało się że beta hcg wyniosło 442,35 czyli ciaza Po 48 h powtórzyła Bhcp i wyniósł 245,1 w tym czasie krwawienie które cały czas trwało stało się obfitsze wraz ze skrzepami krwi. Podejrzewam że to było właśnie poronienie. Jednak krwawienie nie ustąpilo i trwa już 3 tygodnie a ja czuję się osłabiona . Krwawienie zaczęło się 20.02 a dziś jest 10.03 proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...