Skocz do zawartości
Forum

Różnica wieku ciąży z OM i z USG


Rekomendowane odpowiedzi

W środę 10 grudnia br. byłam na badaniu USG (I prenatalnym) i lekarz określił wiek ciążowy na 13 tygodni + 1 dzień wg CRL (moje dziecko ma już 69,0 mm). Pierwszy dzień OM wypadł 16 września br, czyli dokładnie 12 tygodni + 1 dzień. Zatem lekarz wykazał 7 dniową różnicę w wieku ciąży z OM i USG (dziecko jest o tydzień starsze niż by wynikało z OM). Cykle mam regularne trwające 28 dni (w ciągu pół roku miałam dwukrotnie cykl 27 dniowy, a cztery kolejne 28 dni). Biorę luteinę dopochwowo 2 razy dziennie, ponieważ na początku ciąży występowały u mnie lekkie plamienia. Proszę o informację skąd się wzięła taka różnica i w jakim przedziale czasowym mogło realnie dojść do zapłodnienia? Czy mogło to być np. w 7 dniu cyklu (z mężem współżyliśmy wtedy regularnie bez zabezpieczeń co dwa dni od 21 do 27 września). Czy to, że ciąża jest o tydzień wyższa to możliwe, że do zapłodnienia doszło jeszcze w poprzednim cyku?

Odnośnik do komentarza

Nie przejmuj się tym. Wiek ciąży z usg to wiek szacunkowy określany na podstawie długości ciała dzieciaczka lub poszczególnych części ciała maleństwa. Ja swego czasu miałam ciążę o 2 tygodnie starszą :) a teraz to jest różnica zaledwie kilku dni chyba 4. Spokojnie ;)

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Teraz też myślę, że to dobrze, że dzieciaczek tak szybko wystartował i spełnia "normy" - nawet ponad program... . Pogubiłam się w tym wszystkim i wpadłam w lekką panikę jak wróciłam do domu i zauważyłam, że wiek ciążowy się nie zgadza i jest wyższy niż wyliczony z OM i nie potrafiłam się doliczyć w jakim wieku od zapłodnienia jest dzidziuś. Zastanawiam się czy mogłam mieć owulację o kilka dni wcześniej zamiast w okolicach 14 dnia cyklu? Ostatni okres trwał jak zwykle 4 dni i już drugiego dnia od okresu regularnie współżyliśmy z mężem bez zabezpieczeń w celach "prokreacji" ;) Czy jeśli według USG wiek ciążowy odpowiada 13 tc + 1 dzień, to wiek zapłodnieniowy to ok. 11tc + 1 dzień? Dobrze to liczę :) ?!?! Proszę o odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Niby tak. Dla mnie to jest wszystko tylko szacowanie i jak się kiedyś próbowałam w to zagłębić i dowiedzieć kiedy ja dokładnie zaszłam w ciążę bo cykle mam nieregularne to się załamałam i stwierdziłam, że grunt to że mała się dobrze rozwija i rośnie :) No ale w praktyce to się liczy tak jak Ty napisałaś.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...