Skocz do zawartości
Forum

Czy krwawienie z odstawienia wyklucza ciążę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę w takiej nietypowej dość sprawie. Od ponad 1.5 roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Naraya. Nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć o żadnej tabletce, przy ostatnim blistrze parę razy zdarzyło mi się wziąć tabletkę 2-3h później lub godzinę wcześniej /wynikało to z bardzo zajętego tygodnia w pracy/ jednak opóźnienie nigdy nie przekroczyło 12h. Nie przyjmowałam także żadnych leków obniżających działanie tabletek, ani nie sięgałam po dziurawiec. Piłam trochę alkoholu wieczorami, ale nie były to dawki wywołujące wymioty czy też biegunkę. Po zakończeniu blistra w 2 dniu 7 dniowej przerwy doszło pomiędzy mną a moim partnerem do stosunku, był to stosunek przerywany /choć oczywiście wiem, że nie jest on metodą antykoncepcji z tego też względu biorę tabletki/. Dwa dni po stosunku zgodnie z terminem wystąpiło u mnie krwawienie z odstawienia- było obfite i trwało 3-4 dni /przeważnie moje krwawienia z odstawienia są słabsze i trwają max 3 dni/. Po 7 dniowej przerwie rozpoczęłam kolejne opakowanie tabletek. Od stosunku minęły 3 tygodnie, wszystko byłoby dobrze i nie miałabym powodów do różnych myśli gdyby nie to, że od prawie 2 tygodni mam problemy natury gastrycznej, o których pisałam w dziale Zdrowie i uzyskałam wiele cennych porad. Pojawiły się u mnie straszne wzdęcia, zaparcia, do tego doszedł ból pobrzusza- zauważyłam, że od około tygodnia jest napięte, twarde i boli, przy dotyku także. Jestem także zmęczona, choć nie jest to zmęczenie takie które uniemożliwiałoby mi normalne funkcjonowanie, nie zasypiam na siedząco, nie odrzuca mnie także od żadnych zapachów, nie mam zachcianek żywieniowych, jedyne co to może troszkę zwiększył mi się apetyt ale wiążę to z wyjściem ze stanu permanentnego stresu, choć i tak wilczy apetyt to nie jest. Zaniepokojona zaczęłam przeglądać różnego rodzaju fora internetowe co może być przyczyną moich dolegliwości, zaczęłam czytać wątki na temat ciąży no i naszły mnie myśli czy to w ogóle w moim przypadku jest możliwe ? Mam także wrażenie, że mam nieco bardziej wrażliwe piersi, takie jakby uczucie mrowienia, z tymże może być to efekt niepotrzebnego nakręcania się /kiedyś już taka sytuacja u mnie wystąpiła/ bądź kolejnego krawienia z odstawienia, które powinno pojawić się dokładnie za tydzień.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Na zdrowy rozum też wydaje mi się to niemożliwe. Miałam co prawda zwariowany tydzień i w jego czasie zdarzało mi się przyjąć tabletkę np godzinę przed planowanym czasem, bądź 2-3h po planowanym czasie, ale nie sądzę aby to mogło obniżyć skuteczność tabletek skoro producent pisze o tym, że nawet 12h spóźnienie jest bezpieczne. Zastanawia mnie natomiast kwestia tego czy krwawienie z odstawienia, które u mnie wystąpiło 2 dni po stosunku jest potwierdzeniem braku ciąży? Do tej pory wydawało mi się, że krawienie jest wystarczającym potwierdzeniem, że do zapłodnienia nie doszło, jednak Internet pełen jest sprzecznych informacji na ten temat. Chciałabym zasięgnąć opini jak to z tym krwawieniem jest :)

Odnośnik do komentarza

Lady nie strasz... naprawdę ciezko zajsc przy tabletkach nawet nieregularnie je stosujac. Znajoma ze studiow bierze doslownie kiedy chce od kilku lat plus zero innego zabezpieczenia i mamą nie jest.
To juz musialby byc wyjatkowy pech.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Też myślę, że aby zajść w ciążę mimo brania tabletek to trzeba bardzo się postarać:-) Jednak ból piersi wciąż mi dokucza, bolą mnie ich boki- kłują mnie, mam też wrażenie, że są wrażliwsze, ale ostatnio dużo biegam, czy to możliwe, że piersi zachowują się w ten sposób na wskutek bielizny? Jestem akurat u rodziny i nie mam ze sobą stanika sportowego, który zazwyczaj używam w czasie biegania, biegam więc w normalnym staniku.
Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi:-)

Odnośnik do komentarza

jeśli zawsze biegałaś w staniku sportowym to możesz odczuwać dyskomfort podczas biegania w normalnym staniku. Dodatkowo piersi moga boleć w skutek jakiś zaburzeń hormonalnych... kiedy ostatnio badałaś hormony albo robilaś usg piersi?

Odnośnik do komentarza

USG piersi to robiłam bardzo dawno temu, tak samo badania hormonalne. Trochę mnie niepokoi ten ból piersi bo przeważnie mi one nie dokuczały, ani przed okresem, ani po bieganiu a teraz nagle bolą. Cały czas przyjmuję tabletki antykoncepcyjne- miałam już raz sytuację, że pod koniec opakowania piersi zaczęły mnie boleć, teraz też mam sam koniec opakowania, krwawienie z odstawienia powinnam dostać we wtorek/środę. Może to tylko kwestia nałożenia się paru faktów- może trochę robią tabletki, nerwy (ponieważ odczuwam ból w górnej części żeber, takie kłucie i ono promieniuje na boki piersi), no i do tego bieganie. Do tej pory piersi po bieganiu mi nie dokuczały ale biegałam dużo krótsze dystanse.

Odnośnik do komentarza

mam jeszcze takie pytanie bo już od czytania tych różnych rzeczy w internecie zgłupiałam. Czy jeżeli zdarzało mi się przyjąć tabletkę godzinę wcześniej niż zawsze, bądź parę godzin później /nigdy nie było to spóźnienie ponad 12h/ to skuteczność tabletek mogła być obniżona? Natknęłam się na informację, że może to obniżać skuteczność, choć przyznam że wydaje mi się to nieco dziwne skoro za niebezpieczną sytuację uważa się dopiero spóźnienie ponad 12h a ulotka nie wspomina nic o spóźnieniu o parę godzin. Sama już nie wiem

Odnośnik do komentarza

nie tabletki mają tolerancję do 12 godzin wiec godzina w tą czy w inną nie robi różnicy.
Zrób usg piersi jak wrócisz i badania hormonalne, skoro miałaś je dawno. Przy tabletkach trzeba badać się regularnie, bo pomimo że one są co raz lepsze to jednak mają skutki uboczne.

Odnośnik do komentarza

No i właśnie o to chodzi- nawet przejrzałam jeszcze raz ulotkę od moich tabletek i jest napisane, że spóźnienie do 12h nie zmniejsza działania. Ból piersi mi nie przechodzi, jest straszny ! Kłują mnie boki, tak jakby górna partia żeber i promieniuje mi to na piersi. Sutki też mam wrażliwsze (odczuwam to przy braku stanika). Do tego dzisiaj podczas jazdy jako pasażer w samochodzie straszliwie mnie zemdliło /mimo, że nigdy nie miałam choroby lokomocyjnej/... ale może być to wynikiem tego, że rano zażyłam tabletki na stan zapalny żołądka- tabletki te przyjmuję od wczoraj z zalecenia gastrologa, więc może to był ich wpływ, bo później sytuacja się unormowała i żadne mdłości już nie wystąpiły.
Objawy pojawiają się u mnie co najmniej dziwne i mnie martwią. Dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę z blistra i we wtorek/środę powinnam dostać krwawienie z odstawienia- mam nadzieję, że przyjdzie w terminie bo w moim wypadku ciąża nie jest pożądana.
Ostatni raz współżyłam po ostatnim blistrze, w czasie 7 dniowej przerwy, gdzie wystąpiło 2 dni po stosunku obfite krwawienie z odstawienia, przez cały następny blister, który skończyłam dzisiaj nie współżyłam, więc wydaje mi się, że ciąża jest wysoce nieprawdopodobna, mimo, że moje objawy na nią wskazują... nie rozumiem o co tu chodzi, ale jestem całą tą sytuacją bardzo zdenerwowana

Odnośnik do komentarza
Gość tośkatośka

Hej. Wpadłam na ten wątek, a że też biorę te tabletki zaczęłam wszystko dokładnie czytać. Twój marine21 ostatni komentarz był 9 miesięcy temu, więc tak się zastanawiam... Czy wszystko w porządku? Udało Ci się ustalić z jakiej przyczyny miałaś dolegliwości?

Odnośnik do komentarza

Witam jestem chyba tu nowa tez mam mały problem otoz leczę sie juz 11 lat ponieważ okres mi sie zatrzymał i mam wywoływany sztucznie hormonami czyli mam okresy z odstawienia wlasnie.Biore estrofem 2mg przez 21 dni i dołaczam w 11 dniu dupfaston 2 razy po jedej tabletce rano i na wieczor.Na czym polega moj problem na tym ze miesiaczke zawsze mam po odstawieniu lekow zaraz za 2 dni i trwa ona 5 dni czyli jest ta 7miidniowa przerwa tyle lat sie lecze i czegos taki3ego niemialam jak w tymn miesiacu powinnam miec juz okresspuznia mi sie 5 dni to dziwne bo nigdy niemialam tak i wlasnie mam malutkie plamienie a czuje sie caly czas jakbym miala dostAC OKRES a niema go codziennie boli mnie głowa jestem zmeczona i czesta toaleta czy myslicie ze mogłam zajśc w ciąze?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...