Skocz do zawartości
Forum

Natrętne myśli uniemożliwiające rozwój intelektualny


Gość Dawid123456

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawid123456

Witam. Jestem tegorocznym maturzystą. Od jakiegoś czasu mam uciążliwe problemy z moim umysłem. Kłopoty polegają na tym, że nieustannie dręczą mnie natrętne myśli podczas nauki(w zasadzie podczas próby nauczenia się, zrobienia czegoś). Wmawiam sobie m.in. że, nie mogę się skupić, skoncentrować na zadaniu czy jakimś tekście, że go nie zrozumiem, że nic nie zapamiętam, że wszystko co umiem ulatnia się z mojej głowy. Mam blokadę na jakiegokolwiek rodzaju rozwój intelektualny. Gdy wiem, że coś wymaga pomyślunku wmawiam sobie, że nie jestem na tyle bystry, kreatywny aby dane zagadnienie rozwiązać. Jest to niezwykle irytujące, bo wiem, że stać mnie na efektywną naukę. Sprawia mi ona przyjemność i znam wartość wiedzy. Nie odczuwam lęku przed egzaminami maturalnymi. Nie ciąży na mnie także żadna presja ze strony mojej rodziny czy ogólnie otoczenia. Jestem bardzo dobrym uczniem, ale od czasu gdy pojawiły się te problemy każda próba nauki kończy się klęska. Po przeczytaniu kilku pierwszych zdań tekstu czy treści jakiegoś zadania już wiem, że nic z tego. Zaczynam odczuwać ból głowy. Myślę jakby przez mgłę. Zawiesza mi się umysł i ostatecznie rezygnuję z nauki. Rozmyślam później godzinami, oglądam filmiki motywacyjne, czytam artykuły, desperacko szukając rozwiązania. Ostatnie miesiące tak właśnie wyglądają. Mam jeszcze trochę czasu do maja, aby się przygotować. Wiem, że wszystko jest możliwe. Moje plany są przyziemne i bardzo realne do osiągnięcia. Nie porywam się z motyką na księżyc. Wiem, że gdybym był w formie nauczył bym się do matury w kilka tygodni. Niestety z takim umysłem nie jestem w stanie zrobić żadnych postępów. Czuję tylko, że moją głowę opuszczają kolejne i kolejne informacje. Czuję tylko regres. Dużo czytałem o natrętnych myślach, zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych, prokrastynacji i innych dolegliwościach umysłu. Niestety, nie trafiłem na żadne artykuły, które dałyby mi jakąś wskazówkę jak uwolnić się od tych myśli i zacząć działać. Bardzo prosił bym o jakiekolwiek rady czy spostrzeżenia. Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...