Skocz do zawartości
Forum

Metoda kalendarzowa


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcielibyśmy z chłopakiem rozpocząć współżycie. Jednak nie chcemy używać antykoncepcji hormonalnej ani mechanicznej. Zastanawiam się nad metodą kalendarzową. Jest ona zupełnie obojętna dla zdrowia i nie wymaga stosowania dodatkowych środków. Jedyne czego należy przestrzegać to określonych dni, w które można uprawiać seks. Ważne jest by określić swoje dni płodne i dni, w których nie można zajść w ciążę. Jednak nie wiem, czy to całe liczenie będzie faktycznie skutkowało. Jeżeli ktoś z Was, stosował już tę metodę, proszę o kilka rad.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Rzeczywiście metoda kalendarzowa jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, ale daje o wiele mniejszą skuteczność niż inne środki antykoncepcyjne. Poleca się ją kobietom, które maja bardzo regularny okres, wtedy z dużą dokładnością mogą wyliczyć sobie dni płodne.
Jednak w Twoim przypadku, gdy mówisz, że rozpoczynacie współżycie, ta droga zapobiegania ciąży może być nieskuteczna. U młodych kobiet występują bowiem bardzo nieregularne miesiączki, a to powoduje, że nie maja one stałego cyklu miesiączkowania, dni płodne ulegają przesunięciu, co w konsekwencji powoduje niemożność dokładnego określenia owulacji.
Polecam inną, bardziej skuteczną formę antykoncepcji.

Odnośnik do komentarza

Osobiście słyszałam różne wersje. Moja siostra zażywała pigułki, ale po wyjściu za mąż przeszła na metodę kalendarzykową i po chwili była w ciąży, do dziś się śmieje, że ta metoda ma chyba ze 3% skuteczności. Natomiast znam inną parę, która dopiero po ślubie rozpoczynała współżycie i chcąc być w zgodzie z własnymi przekonanami religijnymi stosowali tylko metodę kalendarzykową i sprawdzało się to u nich przez dwa lata. Potem postanowili, że czas na dziecko i też nie mieli żadnych problemów. Wygląda na to, że to kwestia indywidualna. Ja niestety nie ufam takiej metodzie i jeśli bym się na nią zdecydowała to musiałabym wiedzieć, że jestem w stanie wychować dziecko, bo ryzyko zajścia w ciążę jest mimo wszystko bardzo duże. Zastanów się jeszcze nad tym wszystkim. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

W mojej szkole uczyli nas o tej metodzie. Jedna nauczycielka bardzo ją zachwalała. Prawda jest taka, że miała 5 dzieci, ale przecież "wszystkie dzieci to takie błogosławieństwo". Uważam, że jeśli z własnych powodów zdecydujesz się na tą metodę, niestety musisz liczyć się z ewentualną ciążą. Czasami cykl menstruacyjny się rozregulowuje (choroby, przemęczenie...), a wtedy całe liczenie można wyrzucić do kosza.

Odnośnik do komentarza

metoda kalendarzykowa, wymaga bardzo regularnych okresów i stabilnego trybu życia. Jakiekolwiek stresy, zmiany klimatu, podróże czy choroby sprawiają, że cykl jest nieregularny a tym samym metoda kalendarzykowa też. Trzeba bardzo staranie obserwować swoje ciało i znać je prawie na pamieć. Do tego aby określić dni płodne musicie rok wcześniej zacząć przeprowadzać pomiary temperatury i śluzu.Jak dla mnie jest to bardzo zawodna metoda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...