Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku kasia_87_kasia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
dwa lata temu urodziłam dziecko. Obecnie mam 182 wzrostu i 89 kg wagi. Przed ciążą ważyłam 72 kg i mimo takiej wagi wyglądałam strasznie chudo. Obecnie zostało mi po ciąży jak widać trochę tych kilogramów i ciało nie jest w tak dobrej formie. :(
Zaczęłam chodzić codziennie na godzinę na basen i ćwiczyć w domu partie ciała na których mi najbardziej zależy. Zaczęłam też zdrowo się odżywiać, pięć posiłków w tym jeden obiad na który raczej jem rybę. Na śniadanie jedna bułeczka, pozostałe posiłki to orzechy, owoce, czy pijam jogurty. Jak mnie łapie ochota na jakieś łakomstwo to jem paluszki solone. Jednak w przeciągu tygodnia schudłam 1kg. Wiem że to nie jest zły wynik, zwłaszcza że dopiero zaczynam swoją drogę w kierunku zdrowego i aktywnego życia, jednak cały czas czuje się jakbym działała po omacku. Proszę zatem o poradę co robię źle albo co powinnam robić jeszcze. I czy jest jakiś sposób żeby skóra na brzuszku jakoś też wracała do formy, gdyż po ciąży i cesarskim cięciu wygląda mało interesująco..
Z wyrazami szacunku
kasia

Odnośnik do komentarza

Witam,
1 kg na tydzień to prawidłowe tempo odchudzania.
Na podstawie opisu poprawiłabym śniadanie i przekąski.
Na śniadanie proponuję owsiankę z jogurtem i jakimś owocem np
- owsianka z imbirem, jabłkiem i cynamonem
Płatki owsiane wieczorem zalać gorącą wodą i zostawić. Rano odlać wodę, dodać stary imbir ( ilość wedle uznania) dodać starte na tarce jabłko i cynamon i mleko lub jogurt.
- owsianka z orzechami
- owsianka z jogurtem owocowym i ziarenkami granatu
Co do przekąsek to sól zawarta w paluszkach słonych może przyczynić się do zatrzymywania wody w organizmie. Lepszym pomysłem będzie np marchewka pokrojoną w słupki, czy różyczki brokułu lub serek wiejski.
Proszę napisać dokładniejszy jadłospis, wtedy będę mogła coś więcej powiedzieć.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
dziękuję bardzo za odpowiedź. Co do dokładniejszego opisu mojego jadłospisu to wygląda to teraz tak że śniadanie to po basenie o 6 rano piję jogurt pitny, potem około 10 lub 11 drugie śniadanie czyli też jogurt pitny. obiad to ryba pieczona w piekarniku, lub pieczone w piekarniku warzywa z dwiema łyżkami ugotowanego ryżu. Na podwieczorek i kolację albo jogurt, albo orzeszki. Dziwne jest dla mnie to, że nie jestem głodna i mam dużo siły, nie czuję się słabsza. A jak kilka lat temu się odchudzałam w sposób na głodówkę to już drugiego dnia opadałam na siłach.
Dziś zjadłam potrawkę z kurczaka z bułką na obiad i strasznie ciężko się czułam.
Nie ukrywam, że jem to co wydaje mi się że nie tuczy, jednak chyba robię to zupełnie po omacku i chyba nie właściwie...

Odnośnik do komentarza

Witam,
Posiłki powinna Pani jeść mniej więcej co 3-4 godziny i starać się nie podjadać pomiędzy nimi.
Tak jak pisałam powyżej na śniadanie polecałabym owsiankę. Na drugie śniadanie jakiś owoc, średni banan, 3 mandarynki, 2 małe pomarańczę, 1 duże jabłko. Dobrym pomysłem na 2 śniadanie jest zupa. Oczywiście nie zabielona ani nie na zasmażce.
Pani obiady są jak najbardziej poprawne. Aby łatwiej było ustalić proporcje posiłku proponuję podzielić sobie talerz na dwie połowy. Jedna to mają być warzywa - kiszonki np kiszone ogórki, kapusta, lub świeże pomidory, ogórek długi, czy kapusta pekińska, to już wedle uznania. Pozostałą połowę, dzielimy znowu na pół. Jedna połóweczka to miejsce na kasze, ryż, makaron czy ziemniaki. I to co zostało jest miejscem na mięso. Może Pani zjeść kawałek piersi z kurczaka lub rybę wielkości Pani dłoni, mięsa wieprzowego - połowę Pani dłoni. Ogólnie unikamy tłustego mięsa i wędlin. Dobrym sposobem jest kupienie kawałka np schabu czy piersi z indyka i upieczenie go. Potem można go jeść i do kanapek w roli wędliny jak i na ciepło.
Co do podwieczorku to może zostać jogurt, ale żeby nam się szybko nie znudził można go zastępować serkiem wiejskim, kefirem, maślanką, 2 kostkami gorzkiej czekolady ( warto sprawdzić zawartość kakaa, powinno być powyżej 70%).
Na kolację można wykorzystać to co zostało z obiadu np mięso z zupy, można wykorzystać do sałatki. Oprócz sałatek możemy jeść jajecznicę z 2 jajek, jajko na miękko czy twardo, kanapki z chudą wędliną i np pomidorem, pasty np jajeczną lub z makreli.
Do picie polecam zieloną lub owocową herbatkę. Unikamy raczej czarnej. Co dzień powinna Pani wypijać około 2 litrów płynów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...