Skocz do zawartości
Forum

Bardzo suche oczy a soczewki


Gość KobietaBluszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KobietaBluszcz

Witam,
Mam takie pytanie czy przy problemach z nawilżeniem oka mogę nosic soczewki? Mam strasznie suche oczy, i cżesto muszę zakraplać krople nawilżające je, do tego mam niedużą wadę i noszę okulary. Bardzo bym chciała je zmienić na soczewki ale obawiam się czy one nie spotęgują efektu tych suchych oczu

Odnośnik do komentarza

Suche oczy i soczewki to nie jest dobre polączenie. Teraz te soczewki niby nawilżają oko ale zdrowe a jezeli Ty juz masz problem z suchoscią to nie będzie to wygodne. Czemu nie chcesz zostac przy okularach jesli masz niedużą wadę?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Lepiej zacznij nosić soczewki jak uporasz się z suchością bo noszenie ich będzie po prostu niekomfortowe. Ja sobie poradziłam dzięki tabletkom Vitrum Vision. Przez cały dzień mam spokój, zapomniałam o tej dokuczliwości. Wystarczy że wezmę rano tableteczkę i mam pewność że dzien będzie w pełni komfortowy :) polecam

Odnośnik do komentarza

Witam,
jednym z warunków kwalifikacji pacjenta jako użytkownika soczewek kontaktowych jest stabilny film łzowy. Zespół suchego oka jest przeciwwskazaniem do użytkowania soczewek.
Zakładam, że soczewki zostały dobrane przez specjalistę. Jeśli tak to stan Pani filmu łzowego musi być zadowalający. Najczęściej pacjenci odczuwają suchość oczu w pewnych określonych sytuacjach, np. w klimatyzowanym pomieszczeniu, podczas pracy przed komputerem, podczas jazdy samochodem. Ważne jest aby używać soczewek o jak najlepszym materiale (silikonowo-hydrożelowym) i zwilżalności. Nowoczesne soczewki kontaktowe charakteryzują się dodatkowo wbudowanym w strukturę materiału środkiem nawilżającym. Polecam także zakraplanie oczu preparatami sztucznych łez ale bez konserwantów. Podczas pracy przed komputerem i jazdy samochodem należy pamiętać o częstym mruganiu. Jeśli takie działania nie przyniosą ulgi proszę zgłosić się na wizytę kontrolną aby jeszcze raz ocenić stan filmu łzowego.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja używam od kilku lat na soczewki krople do oczu Biolan Max w ciągu dnia i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej próbowałam różnych, ale te mi najbardziej pasują i co ważne , są bez konserwantów, jak to niestety jest u większości tych podobnych kropli.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

Być może masz tak jak ja zespół suchego oka. Czuć wtedy" piasek" pod powieką i swędzenie.  Przy takich problemach okulista zalecił mi  branie "sztucznych łez". Wiele kropli przetestowałem, a że używam na co dzień soczewek to chciałem coś bez konserwantów. Obecnie stosuję Biolan w minimsach...i jak dla mnie taka forma jet najwygodniejsza. 

Odnośnik do komentarza

też mi się wydaje, że problemem może być zespół suchego oka – warto udać się do specjalisty, ja np. walczę z tym dzięki klinice Dr Nowosielska, gdzie wykonano mi różne testy i zdiagnozowane, dostałem też pomoc, żeby wiedzieć, jak zminimalizować dyskomfort. U mnie ZSO wywołały leki na nadciśnienie, których nie mogę odstawić :/

Odnośnik do komentarza
Gość Mirosławaa

Przyczyn suchości oczu może być naprawdę wiele, jeśli ta suchość przeszkadza Wam w codziennym funkcjonowaniu to myślę, że koniecznie trzeba odwiedzić okulistę. Tutaj  znajdziecie sporo treści na ten temat, poczytajcie. Może któryś z artykułów będzie dla Was przydatny. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...