Skocz do zawartości
Forum

Choroba afektywna dwubiegunowa i myśli samobójcze


Gość natalia lowiczanka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość natalia lowiczanka

Jestem po kilkunastu próbach samobójczych byłam 7• razy hospitalizowana w szpitalu psychiiatrycznym.stwierdzono mi chorobę afektywna dwubiegunowa.ciagle mam myśli ,,s,,umieram psychicznie chyba juz nikt mi nie pomorze jestem gotowa by odejść jeżdżę co miesiąc do psychiatry biorę silne leki mecze sie od 3 lat.mam dosyc

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie powiesz tego swojemu psychiatrze? Dziewczyno, nie szukaj pomocy w internecie, ale u ludzi, którzy mają wiedzę i możliwości by Ci naprawdę pomóc. Tutaj jest mnóstwo samozwańczych psychologów i chyba sama wiesz, że nie dowiesz się od nich niczego więcej niż od swojego lekarza. (mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam)

Powiedz swojemu psychiatrze o wszystkim. Jeśli już mówiłaś zrób to jeszcze raz, walcz o siebie. Może warto też zapisać się prywatnie do innego, by zaczerpnąć porady drugiego specjalisty. Będzie miał świeższe spojrzenie. Najważniejsze - nie rezygnuj! Walcz, bo warto, naprawdę.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Natalia wspomniałaś, że od trzech lat stosujesz leki. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad rozpoczęciem psychoterapii? W przypadku choroby afektywnej dwubiegunowej psychoterapia pełni co prawda jedynie funkcje wspomagające - głównym jej celem jest pomoc w zaakceptowaniu choroby. Najlepszym momentem do jej rozpoczęcia jest stan, gdy nie występują objawy ani manii ani depresji, czyli stan normotymii.
Poza tym myślę, że dużą pomocą dla Ciebie byłoby znalezienie grupy wsparcia dla osób z ChAD.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...