Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, by nie przerywać diety ?


Gość kgjrelfrhg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 13 lat i nadwagę, śmieją się z mojej tuszy dlatego chcę schudnąć. W wakacje przez 9 dni jadłam około 400 kcal dziennie i ćwiczyłam po 4 godziny bo chciałam bardzo schudnąć i w ciągu 9 dni schudłam 6 kg z początku efektów nie widziałam i dlatego zaprzestałam i rzuciłam się na jedzenie i co dziwne następnego dnia nie przytyłam ani kilograma i waga ciągle trzyma mi się taka sama. Ale to nie zmienia faktu, że dalej mam kilogramy których byc nie powinno dlatego też co mam zrobić by nie przerywac diety? Już od 4 miesicy męcze się z wagą i gdyby nie przerywanie miałabym idealną figure. Wygląda to u mnie tak, że przez 4 dni jestem ściśle na diecie potem na wieczór coś we mnie pęka i jem.. Nie rzucam się na jedzenie i nie jem słodyczy tylko tego czego nie powinnam np 3 kanapki z masłem i serem na raz.. Potym ma zawsze wyrzuty sumienia i zaprzestaje diete, a po jakimś tygodniu znowu zaczynam :( Co mam zrobić by skutecznie schudnąć raz na zawsze? i czy to prawda, że np jak jemy 1200 kalorii dziennie i ćwiczymy to schudniemy więcej w miesiąc niż będąc na diecie 800 kalorii i ćwicząc?

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

wiesz, jak jesz 400 kcal czyli głodujesz to organizm zamiast chudnąć magazynuje. To że szybko straciłaś wagę to była utrata wody, jeśli dłużej byś była na tej diecie to byś się zagłodziła, organizm strawił by najpierw tkankę tłuszczową a potem mięśnie. Lepiej być na diecie od 1200 kcal w górę. Jeść regularne posiłki co 3 godziny, z dużą ilościa warzyw, do tego co dziennie np 60 mniut ćwiczeń.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Masz dopiero 13 lat, więc na diety 'odchudzające' jest stanowczo za wcześnie, nie mówiąc już o głodówkach.

Od czego zacząć?
Od zdrowej diety i zmiany nawyków żywieniowych. Powinnaś przede wszystkim zacząć jeść zdrowo w normalnych ilościach zgodnych z Twoim zapotrzebowaniem energetycznym, na pewno nie głodówki 400 kcal, bo tyle powinien stanowić 1 posiłek w Twoim 5 daniowym jadłospisie.

Twój organizm rośnie, ty dorastasz i ciało będzie się zmieniać. Zmieni się też Twoja masa ciała.

Proponuję zacząć od znalezienia pasji w aktywnośći fizycznej i nie 6 godzin dziennie, a racjonalnie,codziennie np. 1 godzina np. konie, tańce itp.

Posiłki jeść co 3 godziny, regularnie. Dużo warzyw, owoców, produktów zbożowych z pełnego przemiału, nabiału.
Zrezygnować ze slodzonych napoi, słodyczy, fast foodów, słonych przekąsek.
Postawić na zdrową dietę.

Przydatne może być skonsultowanie żywienia i rozmowa z dietetykiem, ewentualnie również z psychologiem.

Szybciej i trwalej jest zmienić swoje nawyki żywieniowe i jeść zdrowo przez całe życie.
Jedząc 400-800 kcal/dziennie, prędzej czy później wygłodzony organizm rzuci się na jedzenie, a wszystkie stracone kilogramy wrócą ze zdwojoną siłą, czyli tzw. efekt jojo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...