Skocz do zawartości
Forum

Kobiety to egoistyczne feministki


Gość aksig

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam mnie dlaczego ,tak jesteś nastawiony negatywnie do kobiet przeczytaj pomódl się o zdrowie o rozum za pózno
Najpierw zajmijmy się seksizmem, którego – jak już wspomniałam – po prostu nie uznaję. Seksizm to wrogość wobec jednej z płci, przejawiająca się poprzez nieufność, pogardę, wyzysk, niegodne i niesprawiedliwe traktowanie, wyśmiewanie, upokarzanie, a nawet krzywdzenie mężczyzn bądź kobiet. Nie jest to ideologia, tylko negatywne nastawienie do danej grupy ludzi. Jego źródeł należy się doszukiwać w emocjach, urazach psychicznych, utrwalonych stereotypach i złym wychowaniu, a nie w racjonalnych refleksjach. Seksizm jest rzeczą złą, ponieważ łamie podstawowe prawa człowieka (prawo do życia, bezpieczeństwa, godnego oraz sprawiedliwego traktowania), które przysługują obu płciom. Jeśli seksizm jest skierowany przeciwko mężczyznom, to nazywamy go mizoandrią. Jeśli przeciwko kobietom, to mamy do czynienia z mizoginią. Żaden człowiek nie odpowiada za to, że urodził się jako „on” lub „ona”, toteż nie warto mu wypominać tożsamości. Pojęcie seksizmu kojarzy mi się z rasizmem, a więc postawą, która nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.
Demonizacja mężczyzn jako przykład seksizmu
że każdy mężczyzna jest potencjalnym gwałcicielem. Że każdy przedstawiciel płci silnej potrafiłby uczynić coś tak ohydnego i nieludzkiego, jak gwałt. Czyż demonizowanie facetów i robienie z nich „jednego wielkiego stada potworów” nie jest zachowaniem seksistowskim?! Owszem, z fizjologicznego punktu widzenia prawie każdy mężczyzna ma możliwość, aby wykorzystać kobietę (wynika to z jego budowy ciała). Nie wolno jednak sugerować, że wszyscy faceci są źli, okrutni i nastawieni na krzywdzenie płci przeciwnej! Wprawdzie zdarzają się jednostki zdemoralizowane, ale żadna grupa społeczna nie jest wolna od „czarnych owiec”. Demonizowanie facetów jest niewłaściwe, bo równie „dobrze” można by powiedzieć: „Każda kobieta to bezwzględna plotkara i uwodzicielka, która robi słodkie minki, aby wykorzystać bliźnich do własnych celów oraz dyskretnie zniszczyć swoich wrogów”. Po co komu te kłamstwa? Stereotypy przynoszą więcej szkody, niż pożytku...

Odnośnik do komentarza

ja wlasnie sie czuje sfeminizowany, seksizmowany przez kobiety, hm pogardzany, jesli np niezarabiam pieniedzy i to odnosze do całej masy kobiecości, chociaż niechcialbym nikogo ranic, żadnej, ale czuje sie taki skrzywdzony jako osobnik męski, czyli ktoś kto ma miec co zaoferować kobiecie, bo inaczej jest skazany na wymarcie i pod ostrzałem określeń typu niedorajda, nieudacznik.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...