Skocz do zawartości
Forum

Psychoterapeuta w Krakowie


Gość Alicjajak

Rekomendowane odpowiedzi

Osoba nadwrażliwa emocjonalnie, czuje się odpowiedzialna za krzywdę drugiej osoby... Nie potrafi przejść obojętnie gdy ktoś inny cierpi, chce na siłę zmienić świat na lepsze kosztem własnego zdrowia, poświęca się... Osoba nadwrażliwa ma dość już patrzenia na łzy, na agresję, i w każdym typie człowieka, czy chodzi o kogoś zdrowego, czy o chorego, czy o biednego, czy bogatego, to w każdym widzi CZŁOWIEKA. Nie gardzi nikim, i nie wstydzi się podejść do kogoś i pomóc, wesprzeć kogoś, kim gardzą inni ludzie, nie brzydzi się innych. Człowiek wrażliwy ma wysoko rozwiniętą empatię, oraz kreatywne myślenie, dzięki któremu potrafi celnie przewidzieć jakie zło, jaką krzywdę może przynieść dany czyn, i przez nadwrażliwość nie potrafi krzywdzić, bo w konsekwencjii by cierpiał gorzej niż osoba skrzywdzona, wyrzuty sumienia by zamęczyły osobę wrażliwą, gdyby widziała łzy, cierpienie u kogoś spowodowane swoim złym zachowaniem.
Osoba nadwrażliwa często stając w obronie słabszego, poniżanego przez grupę ludzi naraża się na wyśmianie, lecz nie patrzy na swoje dobro bo zależy jej na pomocy, nie agresją, lecz tłumaczeniem stara się dotrzeć do ludzi którzy kogoś niszczą.
Logicznie wyjaśnia, tak aby osoba zła zrozumiała, że krzywdzi, a krzywda sprawia cierpienie, tłumaczy, jakie mogą być konsekwencje złego postępowania.
Stara się dotrzeć do wnętrza osoby zimnej emocjonalnie, tak by się zmieniła, tak by zło i agresja zniknęły z tego świata.
Człowiek wrażliwy ma doskonałą pamięć, tak by tłumacząc komuś co się stanie, gdy uczyni zło poparł to faktami z życia, które sam zaobserwował, lub co gorsza na własnej skórze doświadczył. Wtedy jak ma osoba zimna emocjonalnie realne wytłumaczenie poparte faktami, zaczyna się nad wszystkim zastanawiać, zaczyna pracować nad sobą, starać się zmienić, zaczyna być świadoma tego co się dzieje...
Zło które się komuś wyrządziło, krzywda wróci do nas prędzej czy później ze zdwojoną siłą, niekoniecznie w formie zemsty od osoby pokrzywdzonej tylko z rąk zupełnie kogoś innego, dlatego osoba wrażliwa emocjonalnie nie ma w sobie uczucia zemsty, ponieważ potrafi wybaczyć, a zemsta by była krzywdą. Nie ma tłumaczenia, że się na kimś zemściło, bo chciało się kogoś czegoś nauczyć, tak by poczuł na własnej skórze jak to boli, jak boli krzywda którą nam wyrządził, bo agresja budzi agresje, i tak mścić można by było się wiecznie. Człowiek zły musi sam zrozumieć to kim jest i czy jego podejście do życia jest prawidłowe... Człowiek powinien się uczyć na czyiś błędach, wtedy sam by unikał cierpienia i by nie sprawiał bólu.

Człowiek nadwrażliwy emocjonalnie nie boi się krytyki, poniżenia, gdy wie, że w ten sposób pomoże osobie słabszej, nie radzącej sobie w życiu. Ma olbrzymi bagaż doświadczenia, życiowego, dzięki czemu wie doskonale jak postępować na podstawie realnych wydarzeń, które w przeszłości sprawiały mu ból. Człowiek z taką cechą charakteru, gdy wie, że dobrze doradza, udawadnia, że ma rację, zbiera dowody rzeczowe, tak by je móc przedstawić osobie której próbuje coś wytłumaczyć. Osoba taka wiele razy w życiu popełniała błędy, wiele razy krzywdziła dlatego potrafi zrozumieć czym się kieruje człowiek czyniący krzywdę, a jak potrafi to zrozumieć to też potrafi wytłumaczyć. Nikt nie jest idealny, lecz trzeba się całe życie starać nie popełniać błędów, trzeba potrafić przewidywać konsekwencje, i zanim coś się zrobi nawet jeśli wydaje się nam, że w dobrej wierze, to wszystko tak przeanalizować, czy się kogoś innego nie skrzywdzi, ratując pokrzywdzonego.
Sztuką jest tak działać, by załagadzać spory w ten sposób, by ktoś coś zrozumiał.

Jestem właśnie na to chory...
Jak ktoś ma ochotę się zwierzyć, i potrzebuje pomocy lub rozmowy,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...