Skocz do zawartości
Forum

Brak wyobraźni i uczucie ciężkości głowy


Gość scierwo

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie wiem jakiej kategorii mieści się moje pytanie. Przechodząc do meritum. Mam problemy z koncentracją, albo właściwie w ogóle nie mogę się skoncentrować. Problem może być dość nietypowy, lecz męczy mnie wyjątkowo. Przy słuchaniu muzyki nie mogę w ogóle skupić uwagi na całości utworu, gdyż dźwięki rozpraszają całość mojego wyobrażenia jakie próbuje wytworzyć w głowie. Podobnie sprawa ma się z czytaniem książek, które zarzuciłem z tego względu. Zdarza mi się, że czytając dany tekst muszę go przeczytać kilkakrotnie, by zrozumieć jego sens. Staram się czytać z użyciem wyobraźni, co podobnie jak przy słuchaniu kompletnie mi nie wychodzi, gdyż cały czas mam czarną pustkę w głowie, jedyne co widzę to kolory powstałe w wyniku powidoku, gdy zamykam oczy. Czasem się zastanawiam i odnoszę wrażenie, że mój mózg staję się niedostępny dla mnie, coraz gorzej funkcjonował a ja staję się coraz głupszy. Przy dłuższych próbach koncentracji nachodzi mnie senność, co też jest wysoce irytujące. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że trafiają mi się dni, a czasem i nawet tygodnie, gdy panuję w mojej głowie uczucie lekkości. Odczuwam wtedy jakby ktoś zdjął ciężki kamień z mojej głowy i poprawia mi się chyba koncentracja wówczas, odczuwam więcej energii w sobie i nawet chęci do działania. Domyślam się, że problem brzmi dość kuriozalnie, ale zależy mi na uzyskaniu konkretnej porady. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...