Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko ciąży po tym jak prezerwatywa została w pochwie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam taki problem że kochałam się z moim chłopakiem w nocy i po wszystkim wyciągnął penisa lecz prezerwatywa została z zawartością. Chłopak oblał mnie lekko spermą ale obok wejścia do pochwy. Po wyciągnięciu prezerwatywy była cała i zawartość także. Jest możliwość abym zaszła w ciąże? Iść do ginekologa po tabletkę "po"?

Odnośnik do komentarza
Gość agata070600

Dodam że moja miesiączka trwała 7 dni a dostałam 12.08. i skończyła mi się w poniedziałek. A teraz od środy jestem przeziębiona i od wczoraj w miarę się czułam i mój śluz nie jest mocny, a jak mam dni płodne to mam mocny śluz...

Odnośnik do komentarza
Gość agata070600

Zadzwoniłam pod nr który Pani mi podała. Przestraszyłam się, doktor powiedział że jest możliwość zajścia w ciążę bo jednak plemniki się uwolniły i że mam jechać obojętnie do jakiego lekarza i mi wypiszę receptę. Pojechałam z chłopakiem do szpitala. Pierwsze poszliśmy na oddział ginekologiczny tam powiedziano nam że nie mogę nam zapisać recepty bo mają tylko dla pacjentek szpitala. Poszliśmy do rodzinnego, tam kobieta która nas zarejestrowała powiedziała nam że zapisze nam i ze dr jest w porządku. Czekaliśmy z 30 minut na naszą kolej. Doktor przyjął nas i nam powiedział że on nie może tego zrobić gdyż nie ma do tego uprawnień i nie wie czy jestem w ciąży i że mam iść w poniedziałek do ginekologa. Mówił też o tabletkach o 120h działaniu. Że mam czas do wtorku żeby tabletkę zażyć jeżeli jestem w ciąży. Bo on nie miał pewności czy jestem i nie mógł mi zapisać.

Odnośnik do komentarza

~agata070600
Czemu tak sądzisz? Ale ta sperma nie dotarła do pochwy, nie miała z nią nawet styczności. Proszę o uzasadnienie. A żeby kobieta była zapłodniona to musi dotrzeć do pochwy.

tego nikt nie wiem, jednak ona została w pochwie i nie macie 100% pewności, że sperma nie dostała się do wnętrza. Może i ryzyko jest małe, ale wg mnie jest.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jeśli zawodzi antykoncepcja, a tak było w tym przypadku, należy liczyć się z ryzykiem niechcianej ciąży. Weryfikację czy doszło do zapłodnienia można przeprowadzić za pomocą testu ciążowego po 14 dniach od stosunku. W razie wątpliwości warto udać się do specjalisty ginekologa, który zaleci antykoncepcję postkoitalną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...